Zákaz vjazdu cisternám a nákladným vozidlám nad 12 ton iba na ceste od Poľska

Mesto Svidník sa dočkalo rýchlostného obchvatu v roku 2010. Obyvatelia Svidníka si tak konečne mohli vydýchnuť, pretože všetka nákladná doprava, aj tá s nebezpečnými látkami, by mala byť presmerovaná na obchvat. Vyriešený bol problém so zdrojom pitnej vody, doplnené bolo dopravné značenie, no i napriek tomu nákladiaky z centra mesta nevymizli, na čo upozornil aj poslanec MsZ Kamil Beňko.

„Určite ste spozorovali, že našim mestom aj napriek zákazu sa vo veľkom prechádzajú kamióny, ktoré nejdú do strojárni, či Kauflandu. Premávajú tu rôzne cisterny z Poľska a do Poľska, aby obišli obchvat a nemuseli platiť mýtne a robia si skratku. Otázkou je, či je osadená dopravná značka zákazu vjazdu kamiónov z jednej aj z druhej strany mesta,“ zaujímal sa poslanec MsZ .

Primátorka M. Ivančová potvrdila osadenie jednej dopravnej značky. „Nie som si istá, či je osadený zákaz vjazdu kamiónov, no zákaz vjazdu cisterien áno,“ povedala primátorka.

SITUÁCIU OZREJMIL NÁČELNÍK MESTSKEJ POLÍCIE

„Touto problematikou sme sa zaoberali na dopravnej komisii. Zákaz vjazdu cisternám a nákladným vozidlám nad 12 t je iba na ceste od Poľska, inak nie je obmedzenie ani z jednej strany,“ uviedol náčelník MsP Jaroslav Antoník, pričom zdôraznil, že  o osadení dopravných značiek na ceste I. triedy nerozhoduje mesto, ale úrad v sídle kraja.

„Mesto bude v najbližšej dobe žiadať zosúladenie týchto značiek, pretože ani dopravná značka zákazu prejazdu cisterien nie je potrebná, keďže zdroj pitnej vody pri strojárňach bol zrušený,“ dodal a pripomenul, že Mestská polícia zo zákona nie je oprávnená kontrolovať porušenie takéhoto zákazu a ani nie je oprávnená zastavovať vozidla za porušenie takéhoto zákazu.

-re-

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.