FS MAKOVICA BOLA V LETE „MEDZI DVOMA HORAMI“

Letné prázdniny bývajú poväčšine pre členov folklórnych súborov na Slovensku plné víkendových vystúpení a cestovania. Toto leto je to však z objektívnych príčin iné a väčšina folklórnych festivalov a obecných slávností sa tento rok nekonala resp. sa presunula na rok 2021.

Preto sa FS Makovica počas celého leta poväčšine sústredila na projektový zámer „Medzi dvoma horami“, ktorý im schválil Fond na podporu umenia ešte v roku 2019. V priebehu mesiacov júl a august absolvovali viacero jednodňových a dohromady až štvoro trojdňových sústredení, počas ktorých sa venovali príprave nových tanečných a speváckych programových čísel. Kým na tom prvom sa celý súbor tajnou oslavou rozlúčil s dlhoročnou korepetítorkou pani Vierkou Kačuriakovu DiS.art., ktorá pri súbore pôsobila 40 rokov. Na tých ďalších členovia súboru našli nových priateľov: Mareka a Róberta Sabolovcov z Bardejova, známych z tanečného zoskupenia Bardfa, ktorí sa spolu s chalanmi z Makovice počas leta pustili do práce na suite mužských verbunkov.

Veríme len, že nám aktuálna situácia doma a vo svete dovolí naplniť všetky výstupy projektu „Medzi dvoma horami“ na 100%. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. (MŠ)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.