Nemocnica vo Svidníku otvorila ambulanciu tropickej medicíny

Vo svidníckej nemocnici otvorili ambulanciu tropickej medicíny. Poskytnúť má služby pre cestovateľov, vyšetrenia pre cudzincov, očkovania, konzultácie, diagnostiku a liečbu importovaných cudzokrajných chorôb.

Ako informovala Jana Fedáková zo siete nemocníc Svet zdravia, cestovatelia v ambulancii získajú informácie o očkovaniach pred cestou do tropických krajín, kedy preventívne nasadiť antimalariká a na čo všetko si dať pozor počas pobytu v trópoch a subtrópoch.

„Cestovateľ, ktorý sa ocitne v neznámom prostredí, je vystavený viacerým rizikám. Ide napríklad o výraznú zmenu teploty, nadmorskej výšky, vlhkosť, exotické potraviny, čistotu vody či úroveň hygieny. So všetkými rizikami sa budú snažiť cestovateľov v novej ambulancii oboznámiť,“ uviedla Fedáková.

Koronavírus na Slovensku čoskoro obsadí všetky infekčné lôžka. Krajčí povedal, čo bude nasledovať

Ambulancia sa nachádza v priestoroch infektologickej ambulancie na prízemí hlavnej lôžkovej budovy a má samostatný vchod. Lekárom ambulancie je Martin Kolibáb, ktorý okrem pôsobenia vo viacerých slovenských nemocniciach pracoval aj pre Tropic team Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety.

Pôsobil tak v rámci humanitných projektov v Kambodži, Burundi, Južnom Sudáne, Indii, Libanone, ako aj v utečeneckých táboroch v Grécku a Slovinsku.

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.