WORKSHOP PRE NEPROFESIONÁLNU FOTOGRAFICKÚ A FILMOVÚ TVORBU

Podduklianske osvetové stredisko vo Svidníku, kultúrne zariadenie PSK, zorganizovalo v dňoch 3. až 6. septembra 2020 v obci Roztoky workshop pre neprofesionálnych fotografov a filmárov. Cieľom workshopu bolo podporiť účastníkov, konfrontovať ich vlastné umelecké smerovanie a pracovné postupy. Projekt Vizuálne umenie sa realizoval za finančnej podpory Fondu na podporu umenia.

Na tohtoročnej fotografickej tvorbe sa zúčastnilo 25 záujemcov filmu a fotografie Prešovského samosprávneho kraja. Všetci účastníci tvorili pod taktovkou skúsených lektorov Stanislava Mihalíka a Pavla Pilipa. Hlavným zámerom workshopu bolo prostredníctvom odborných vzdelávacích a praktických aktivít dozvedieť sa mnoho praktických rád ako fotiť dokumentárnu a krajinársku fotografiu, o filozofii a poslaní fotografa. Workshop pre filmárov bol zameraný na vizuálne špeciálne efekty, prehľad softwarov na výrobu hudby a audio záznamu, software a hardware práca s nimi.

Fotografi sa naučili ako zakomponovať dokument exteriéru a interiéru nielen s ohľadom na svetlo, ale i na prostredie tak, aby vznikla čo najlepšia fotografia. Taktiež sa venovali dokumentárnemu foteniu mesta Svidník, výstav a miestam, ktoré počas fotenia vo Svidníku navštívili. Filmári svoje teoretické a praktické skúsenosti získavali pri audio zázname, výrobe hudby, strihu a pri vizuálnych efektoch. Praktickou časťou workshopu, teda výstupom projektu sú fotografie a videozáznamy, ktoré budú prezentované na výstave vo výstavných priestoroch Podduklianskeho osvetového strediska vo Svidníku v novembri 2020.

Katarína Grusová,

POS Svidník

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.