KTO STRELIL NAJKRAJŠÍ GÓL ROKA 2020? STÁLE MÔŽETE HLASOVAŤ

Parádna strela do šibenice, akrobatické nožničky, kombinačná lahôdka... Ktorý z nich bude ten naj? Na slovenských ihriskách padli stovky gólov a mnohé z nich pohladili dušu každého futbalového fajnšmekra. Futbalnet vybral z veľkého množstva skvelých futbalových momentov, na ktoré upozornili fanúšikovia a čitatelia, tých desať najparádnejších. Ktorý gól sa stane tým najkrajším za rok 2020? Hlasovať o ten naj môžete aj vy ešte do 22. januára 2021. Skvelou správou je, že do tejto desiatky sa dostal aj gól Branislava Artima z klubu MŠK Tesla Stropkov. A čo hovorí na svoj gólový moment jeho autor B. Artim?

„Mal som presný zámer. Chcel som si to hodiť do stredu, aby som mohol robiť kľučku na ľavačku a obaľovať strelu. Na tréningoch to často trénujem, tak som rád, že mi to tam padlo aj v zápase. Gól som strelil na ihrisku Spišskej Novej Vsi deň pred svojimi devätnástymi narodeninami. Takže som si vlastne sám dal predčasný darček. Náš tréner Ľuboš Reiter mal z tohto gólu radosť, predsa len sa taký gól nevidí každý zápas,“ povedal krídelník B. Artim.

Svidnícky rodák Branislav Artim má iba 19 rokov, býva neďaleko Svidníka v Nižnej Jedľovej a momentálne je študentom štvrtého ročníka na Gymnáziu duklianskych hrdinov vo Svidníku. Medzi jeho koníčky patrí hlavne futbal, vo voľnom čase si rád zahrá aj iné športy.

„V súčasnosti hrám za MŠK Tesla Stropkov na pozícii ľavého krídelníka, ale rotujem to aj s pozíciou pravého krídelníka. Z tejto pozície som aj strelil svoj doposiaľ najkrajší gól v kariére,“ povedal rodený Svidníčan, ktorého materský klub bol 1. FK Svidník a z ktorého ako 15 ročný prestúpil do MŠK Tesla Stropkov.

„Futbalu sa venujem už od ranného detstva, s tréningami som začínal v rodnom Svidníku. K futbalu má priviedol otec, ktorý má v tom aj najviac podporoval.“ Tréningy aj zápasy sú nateraz zastavené, no od trénera Ľ. Reitera dostali všetci hráči Á-čka individuálne plány, ktoré musia dodržiavať. „Trénovať sa dá aj doma, ale predsa to len nie je ono, pretože futbal je kolektívna hra. Taktiež mi chýbajú moji spoluhráči a spoločné tréningy,“ priznal Artim a dodal:

„Začiatkom tejto zimy sme trénovali v šesťčlenných skupinách, tréningy sme mali 2 týždne, potom sa pre aktuálnu pandemickú situáciu zrušili. Posledný majstrovský zápas sme hrali v polovici októbra, na štadióne už však neboli prítomní diváci, no zápas bol vysielaný naživo.“

„Stále mám len devätnásť rokov a musím tvrdo „makať“. Čo prinesie budúcnosť uvidíme, ale urobím všetko pre to, aby som to dotiahol vo futbale čo najvyššie. Mojim najväčším snom je si zahrať Ligu Majstrov,“ prezradil v závere autor úžasného gólu, za ktorý môžete hlasovať na https:// sportnet.sme.sk aj viackrát, ale z jednej e-mailovej adresy iba raz za deň.

-fec-

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.