VALENTÍNSKE DAROVANIE KRVI VO SVIDNÍCKEJ NEMOCNICI: ZAPOJILO SA 132 ĽUDÍ!

Keď sú dvaja šťastní, krv dostane tretí! Tento slogan sprevádzal darcov krvi v období okolo sv. Valentína, a to nielen vo svidníckej nemocnici, ale na všetkých hematologicko transfúziologických pracoviskách siete Svet zdravia. Nemocnice vyzývali zaľúbené páry, aby spoločne prišli darovať krv, posunuli svoju lásku ďalej a dostali za to okrem iného darček v podobe červeného rúška s nápisom LO-VE.

Prvým odberovým dňom tejto kampane bol vo svidníckej nemocnici 10. február, v rámci ktorého darovalo krv 56 darcov, z toho boli 11 prvodarcovia. Druhým odberovým dňom bol 17. február, počas ktorého prišlo darovať krv úctyhodných 76 darcov krvi, z toho boli 13 prvodarcovia. Počas oboch dní zavítalo do nemocnice po desať dvojíc.

Svidnícka nemocnica veľmi pekne ďakuje všetkých darcom a skutočne si ich pomoc váži. Vyše 130 do kampane zapojených darcov je krásne číslo a je predovšetkým obrovským prejavom dobrej vôle ľudí, ktorí sa rozhodli pomôcť iným v čase ich choroby či náhleho ohrozenia života.

Tí, ktorí ešte iba zvažujú možnosť stať sa darcom krvi, budú vo svidníckej nemocnici srdečne vítaní. Každá pracovná streda v čase od 6.00 do 9.00 hod. je vyhradená na hematologicko-transfúziologickom oddelení svidníckej nemocnice iba pre darcov krvi.

Z epidemiologických dôvodov pre maximálnu bezpečnosť darcov je potrebné sa na darovanie krvi objednať telefonicky. Pre svidnícke hematologicko-transfúziologické oddelenie je darcom k dispozícii číslo 054/7860 443.

Svidnícka nemocnica ďakuje sponzorom tohtoročnej valentínskej kampane: DREVOKAPITÁL, s.r.o., GEMAG-SK, s.r.o., LOM ONDAVA, s.r.o., LECHMANN s.r.o. pestovateľská pálenica,  OC KAUFLAND, PNEUPEX, spol. s.r.o.


Jana Fedáková

Komunikačný špecialista

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.