Kde sa ubytovať v Novom Sonči a jeho okolí? Hotely, izby a chaty v regióne Nový Sonč

 Dobré rozvinutú ponuku ubytovania má predovšetkým Krynica-Zdrój. Je to kúpeľné miesto, ktoré láka davy turistov a pacientov najmä počas prázdnin. Ak plánujete luxusnú dovolenku s wellness a spa zónou, určite vás zaujmú ponuky štvorhviezdičkových hotelov.

 

V Krynici-Zdróji a okolitých obciach nájdete ubytovanie pre každý rozpočet. Na obľúbenom portáli na rezerváciu ubytovania sú aj penzióny, apartmány a izby. V zime v Krynici-Zdróji a neďalekom Tyliczi sú v prevádzke lyžiarske svahy, a preto sa oplatí toto miesto navštíviť nielen v lete.

Ďalším mestom, ktoré láka turistov a pacientov, je Muszyna. Mesto sa postaralo o to, aby návštevníkom nechýbali žiadne atrakcie. Nájsť ubytovanie tu tiež nie je problém.

 

Hotely, penzióny, apartmány, ubytovne, izby a väčšie rekreačné centra – po zadaní destinácie sa pred nami otvára celý zoznam možností. Ľudia, ktorí sa chcú postarať o zdravie, môžu využiť ponuku sanatórií.

V Piwnicznej-Zdróji, ktorá sa nachádza zapadne od Muszyny, môžeme sa ubytovať v lete, ak si ceníme horskú turistiku, blízkosť lesov a možnosť styku s prírodou, alebo počas zimnej sezóny, ak uprednostňujeme snehové šialenstvo na svahoch. Počas turistiky vrchmi Sondeckých Beskýd odporúčame zastaviť sa v útulniach.

 

V menších mestečkách pri Piwnicznej-Zdróji (a nielen) nájdeme aj dovolenkové chaty. Takéto ubytovanie sa obyčajne nachádza mimo veľkých miesť a rekreačných zón, v lesoch a na kopcoch. Výhodou takejto dovolenky (s rodinou, priateľmi alebo s blízkym človekom) je predovšetkým možnosť izolácie od problémov moderného sveta, blízkosť prírody a nádherné výhľady spoza okien. 

Návštevníci Nového Sonča sa môžu ubytovať napríklad w štvorhviezdičkovom hoteli. Turisti tu bez problémov nájdu aj iné hotely a penzióny. Na stránke Centra turistickej informácie v Novom Sonči nájdete vyše dvadsať ponúk ubytovania v meste.

 

Ah hľadáte nezabudnuteľné dojmy a inšpiráciou pre vás sú dejiny, určite vás zaujme „Gościniec Galicyjski“, teda špeciálne ubytovanie v areáli Galícijského mestečka v Novom Sonči (pobočka Okresného múzea).

Ďalším miestom, ktoré obľubujú turisti, je okolie Rožnovského jazera. Gródek nad Dunajcem a okolité mestá zažívajú v lete skutočné obliehanie. Sú tu obľúbené mále, obyčajne drevené letné dovolenkové chaty. Avšak v okolí Rožnovského jazera nájdete aj väčšie rekreačné strediská, päťhviezdičkový hotel a luxusné penzióny.

 

Ubytovanie nájdeme aj v iných obciach a menších mestečkách regiónu Nový Sonč. Je tu populárne ubytovanie v izbách alebo agroturistike. Dovolenku vo vidieckych podmienkach využijú najmä ľudia, ktorí sú dennodenné unavení hektickým životom v meste.

Na niektorých agroturistických farmách sa chovajú hospodárske zvieratá. Vďaka tomu môžu dospelí a deti – a pre nich je to skutočná zábava – vidieť ako farma funguje a dozvedieť sa, ako sa starať o ovce, kozy a iné zvieratá. 

V okrese Nový Sonč a v samom meste si každý nájde vhodné miesto pre seba. Ako môžete vidieť, turisti majú na výber viaceré možnosti, a všetko závisí od formy rekreácie, ktorú si zvolia. (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. archív Sądeczanina)

 

  The project is co-financed by the Governments of Czechia, Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

 

Projekt je financovaný vládami Českej republiky, Maďarska, Poľska a Slovenskej republiky prostredníctvom grantu Medzinárodného vyšehradského fondu. Cieľom fondu je propagácia nápadov udržateľnej regionálnej spolupráce v Strednej Európe.   

 
Autor: red
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.