V Mikovej ocenili Mariku Gombitovú

 V obci Miková to žilo minulý víkend festivalom. Tri dni sa niesli dobrou hudbou a náladou. Počas nich si poctili aj Gombitovú.

Obec Miková mala pred týždňom od piatku až do nedele rušné dni. Domáce publikum, ale aj hostia z okolia zažili tri dni plné skvelej hudby. Dokonca sa objavili hostia zo zahraničia. XXII. ročník Mikovského festival rusínskej kultúry sa konal na počesť Andyho Varhola. O zábavu sa už v piatok postarali rusínske hudobné kapely, ktoré sa súťažne odprezentovali. V súťaži bolo niekoľko porotcov ako Jozef Keselica, Michaela Sušinová, Vladimír Rohaľ a Daniel Hic, predsedníčkou riaditeľka Podduklianského osvetového strediska Mária Pajzinková. Prvenstvo získala kapela MEDIAL. „Tým, že vyhrali, by to mali mať zaistené, že v Mikovej o rok by mali hrať zábavu,“ prezradil jeden z porotcov Jozef Keselica. Okrem nich sa do trojice najlepších dostali skupiny Medium a Karin. Publiku spievala aj Zuzana Smatanová.

OCENILI GOMBITOVÚ

Počas vyvrcholenia trojdňového festivalu mal v nedeľu príhovor starosta obce Dušan Džula. V rečnení ho nasledoval hlavný organizátor podujatia Michal Závacký. Zdôraznil život a pamiatku na Andyho Warhola, ktorý je hlavnou postavou Mikovského festivalu. „Nech sa vám všetkým darí pod tým Mikovským nebom,“ zaprial Závacký. „Pochopil som, že je to kvalitné, tradičné a značkové podujatie, ktoré píše svoju 22-ročnú históriu,“ uviedol hovorca ministerstva školstva Michal Kaliňák a dodal, aby ten zápal pre kvalitné podujatia bol na mape podujatí, ktoré sa oplatí navštíviť. Na podujatí bol okrem iných zaujímavých hostí prítomný aj predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík. Nasledovalo posvätenie pamätnej spomienkovej tabule. Počas festivalu získala ocenenie aj Marika Gombitová. Získala v Mikovej Cenu festivalu Andyho Warhola, ktorá jej putovala do Bratislavy. Mal to byť obraz Marilyn Monroe a zlatá poštová známka Andyho Warhola, ktorú vydala americká pošta.  

Autor: mš
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.