K R A J S K Ý F U T B A L

III. liga Svidník – Prešov „B“ 1:0 (0:0) Svidníčania od úvodných minút proti mladým Prešovčanom začali aktívne a s napádaním súpera na vlastnej polovici. Na ich hre bolo vidieť snahu dať čo najskôr gól. Prvú príležitosť na to mali už v 9. min., keď po prvom kope z rohu hlavičkoval Bednár tesne nad bránu. Ten istý hráč bol v šanci aj o tri minúty neskôr, keď po druhom rohovom kope tentoraz bránu prekopol. Domáci sa snažili ťažiť najmä zo štandardných situácií, nakoľko boli vo výškovej prevahe. Prišli aj ďalšie príležitosti vyplývajúce z hry v poli. Strelu Sovu brankár chytil, pokusy Cicmana a Čabalu vyrážal na rohový kop. Pri tom štvrtom Zápotocký poslal loptu hlavou k vzdialenejšej žrdi, ale pohotová strela Sovu skončila na bočnej sieti. V 26. min. sa pekne individuálne uvoľnil Čabala, ešte krajšie odcentroval a postavou nižší Sova hlavičkoval tesne vedľa ľavej žrde brány súpera. V závere polčasu našiel Sova spätnou prihrávkou Cicmana, ale jeho pokus z hranice šestnástky skončil vysoko nad bránou. Prvá šanca domácich v druhom polčase prišla v 50. min., ale priamy kop Matkobiša z rohu šestnástky bol tiež nepresný. No o päť minút neskôr mužstvo podržal opäť jeho kapitán Harakaľ. Jeho priamy kop asi z 25 metrov ešte jeden z hráčov Prešova jemne lízol hlavou, ale lopta aj tak skončila v bráne hostí. V 58. min. sa popri bránkovej čiary preštrikoval Petrik, poslal loptu Matkobišovi, ktorý si ju šteľoval na ľavačku, svoju silnejšiu nohu, ale ani tentoraz nemieril medzi tri žrde. V 67. min. prišla hrubá chyba v defenzíve domácich, keď nechali úplne voľný stred obrany. Hráč hostí si do tohto priestoru ešte na vlastnej polovici vypýtal loptu a išiel sám na Vincléra. Toho obišiel, ale dostal sa do nevýhodnejšej streleckej pozície a bránu minul. V závere zápasu chceli Svidníčania svoje zaslúžené víťazstvo potvrdiť minimálne ešte jedným gólom. Príležitosti na to mali. No všetky tri nepremenil Cicman. Najprv trafil žrď, potom nevyužil vybehnutie brankára hostí mimo šestnástku a nakoniec jeho pokus smerujúci do brány gólman Prešova vykopol ľavou nohou. Zostava Svidníka: Vinclér – Ducár, Bednár, Harakaľ, Čabala (69. Tyč) – Petrik, Paňko, Zápotocký, Sova Matkobiš (88. Simko) - Cicman-bar- Sabinov – Stropkov 2:2 (2:0) Po nepriaznivej sérii v poslednom období došlo v mužstve Stropkova ku zmene na trénerskom poste. Mužstvo prevzal na piatkovom predzápasovom tréningu rodák zo Stropkova a tréner viacerých slovenských klubov v prvej aj druhej lige Vladimír Rusnák. Stropkovčania mali počas celého zápasu územnú prevahu a vypracovali si 10 sľubných príležitostí. Vedenia sa však ujali domáci v 33.minúte. Po dlhej nakopnutej lopte zo štandardnej situácie sa hlavou presadil Dominik Bašista. O tri minúty neskôr zvýšil na 2:0 z brejkovej situácie Jakub Rokošný. Za hostí sa mohli v priebehu prvého aj druhého dejstva strelecky presadiť dvakrát Dominik Haško, Erik Vaško a Erik Burcák, gólom neskončili ani príležitosti Mariána Dolutovského a Daniela Petrišina. Stropkovčania sa však aj napriek nepriaznivému priebehu nevzdávali a v závere sa im podarilo v rozmedzí troch minút vyrovnať. V obidvoch góloch mal prsty aktívny Pavol Bunda. V 89. presne nacentroval na hlavu Ladislava Vrábľa ml., ktorý sa presadil aj o deň skôr v drese dorastencov, keď zaznamenal hetrik. Vytúžené vyrovnanie prišlo v nadstavenom čase. Rýchlonohý Bunda sa individuálne presadil medzi dvoma domácimi obrancami a jeho následný prudký center ľavačkou si do vlastnej siete zrazil Janiga. Po šiestich prehrách tak Stropkovčania konečne bodovali, presadili sa strelecky a zlepšili herný prejav. Zostava Stropkova: Mydla- Bochin (60. Vrábeľ), Pavlík, Kimák, Petrišin- Haško (73. Jaselský), M. Dolutovský, Vaško, Jakubčo, Bunda- Burcák (74. Staško) -eb- Svit – Stropkov 2:0 (0:0) V dohrávke 22. kola (hralo sa 10. mája) sa hostia opäť s omladeným kádrom držali bez inkasovaného gólu iba hodinu. V 62. min. inkasovali po prvýkrát, opäť v závere zápasu v 89. min. dostali druhý gól. Stropkovčanom sa v tejto časti sezóny nedarí najmä strelecky. Futbal sa však hrá na góly a tie nie a nie prísť a tak ani ich aktuálne postavenie v tabuľke nie je podľa predsezónneho očakávania. Zostava Stropkova: Mydla – Petrišin (85. Bunda), Pavlík, Bochin, Jakubčo – Paluba (78. Staško), Vaško, Kimák (70. Veselý), M. Dolutovský – Haško, Burcák -bar- IV. liga Kračúnovce – V. Tatry 4:1 (2:1) Hostia napriek tomu, že okupujú spodné priečky tabuľky, sa prezentovali celkom solídnym futbalom. Hoci na bránu počas celého zápasu vystrelili iba raz, no aj to gólovo. Domáci boli lepším mužstvom o čom svedčí aj konečný výsledok, ale nepredviedli výkon zodpovedajúci ich tabuľkovému postaveniu. Úvodný gól stretnutia zaznamenal v 15. min. strelou spoza šestnástky M. Mihok. Hostia v polovici polčasu vyrovnali strelou do šibenice. V závere prvej časti hry dostal Kračúnovčanov do vedenia Dzurjuv gólom z pokutového kopu, ktorý bol nariadený po hre rukou v šestnástke. Po zmene strán domáci v priebehu piatich minút zaznamenali dva góly a o výsledku bolo rozhodnuté. Tretí gól zaznamenal opäť Dzurjuv po rohovom kope, autorom štvrtého bol J. Peržel strelou zvnútra pokutového územia. Zostava Kračúnoviec: Štefanik – L. Peržel, Dzurjuv, T. Mihok, Lukáč (60. Čabala) – Uhrin, Ungvarský (55. Galik), M. Mihok, Lechman – J. Peržel, Nazarej (75. Š. Holeva) -jm-
Autor: redakcia