K R A J S K Ý F U T B A L

O tom, že súťaže riadené Východoslovenským futbalovým zväzom sú v súťažnom ročníku 2016/2017/ tak rozbité svedčí aj ďalšia realita, že dnes vám opäť ponúkame iba dva výsledky z tretej ligy a ani ten jeden zo štvrtej. Stropkovčania sa mali predstaviť u nováčika vo V. Horeši, ktorý po jeseni zo súťaže odstúpil, jediný náš zástupca vo IV. lige Kračúnovce mali v nedeľu hostiť „ambiciózneho“ nováčika z Vyšného Mirošova, no ani ten do aktuálneho súťažného ročníka nenastúpil. III. liga Giraltovce – Vranov 6:2 (3:1) Domácom futbalistom sa záverečný domáci zápas sezóny mimoriadne vydaril. Susedovi z Vranova nasúkal pekný a zaslúžený poltucet gólov. Hre Slovana výrazne pomohol návrat uzdraveného Digoňa, ktorý bol doslova na neudržanie. Už v 7. min. po samostatnom úniku otvoril skóre zápasu, keď loptu poslal pomedzi nohy hosťujúceho brankára. Vranovčania sa s pohyblivou a variabilnou hrou domácich ťažko vysporiadavali a v 19. min. inkasovali po druhýkrát. Pri jeho zrode bol Digoň a po jeho ideálnej prihrávke skóroval Kuriplach strelou do rohu brány. V 27. min. dali hostia kontaktný gól, keď si strelu od brvna vrazil domáci brankár do vlastnej brány. No o sedem minút neskôr opäť unikol Digoň a po jeho prihrávke dal svoj druhý gól v tomto stretnutí Kuriplach. V druhom polčase sa hra prelínala z jednej strany na druhú, ale efektívny boli najmä Giraltovčania. Niektoré ich kombinácie boli ukážkové. A po takých dvoch padli ďalšie dva góly Slovana, ktorých autorom bol z v 58. a 75. min. J. Dvorjak. Hostia v 84. min. zaznamenali svoj druhý gól v tomto stretnutí, ale konečné gólové slovo mal v 86. min. striedajúci mladý Furmanek. O výraznom víťazstve Slovana rozhodol najmä kolektívny výkon, ale ústrednou postavou zápasu bol Digoň. Zaznamenal úvodný gól stretnutia a ďalšie tri pre svojich spoluhráčov pripravil. Zostava Giraltoviec: Oravec – Roba, Vojta, S. Pankuch, Čabala – Kuriplach (80. D. Pankúch), Tkáč (72. Cauner), Gdovin (80. Furmanek), Čurlík – Digoň, J. Dvorjak -md- Svidník – V. Opátske0:3 (0:1) Aktuálne druhé mužstvo tabuľky svoje futbalové kvality po výhrach na ihriskách mužstiev v našom regióne – Stropkov, Giraltovce – svoje kvality potvrdilo aj v nedeľu vo Svidníku. Vo všetkých troch spomínaných súbojoch to nebola od úvodu hra mačky s myšou, ale postupne svojou hernou disciplínou získavali hernú i gólovú prevahu. V nedeľňajšom súboji mal prvú streleckú príležitosť Matkobiš po prihrávke Petrika, ale brankár hostí jeho pokus vyrazil na rohový kop. V 8. min. bol po na hranici pokutového územia faulovaný Paňko, priamy kop Harakaľa sa cez múr súpera nedostal. Ďalšiu sľubnú gólovú príležitosť mal Paňko, ale jeho strela z voleja smerovala iba do stredu brány, a tak gólmana hostí nemohla prekvapiť. Prišla však 15. min. a strelec tejto súťaže Bandžuch sa pohral s domácimi zadákmi a umiestnenou strelou k pravej žrdi otvoril skóre zápasu. Ďalší pokus domácich z kopačky Matkobiša smeroval opäť iba do stredu brány, po polhodine hry strelecky pokus Cicmana z uhla brankár súpera vykopával spred bránkovej čiary. O dve minúty neskôr Vinclér pohotovým zákrokom zabránil druhému gólu vo svojej bráne. V závere prvej časti hry Svidníčania vyvinuli aktivitu na vyrovnanie skóre, najlepšiu príležitosť mal po prihrávke Paňka Pyda, no loptu tesne minul. Domáci hýrili aktivitou aj v úvode druhého polčasu. Po rýchlom brejku sa do šance po prihrávke Pydu dostal Matkobiš, ale jeho pokus bol zrazený do autu. Pohrozili aj hostia, ale hlavička jedného z ich hráčov smerovala tesne vedľa Vinclérovej brány. V 56. min. mohlo byť vyrovnané, no strieľanú prihrávku Matkobiša poslal Cicman vedľa brány súper. Po hodine hry hlavou pohrozil Čabala a zdalo sa, že domáci sa svojou aktivitou predsa len dočkajú vyrovnávajúceho gólu. Niekoľko sľubných akcií domáci futbalisti však nedokázali dotiahnuť do gólovej koncovky a zodpovedne hrajúci súper v závere zápasu trestal V 78. min. lobovaná prihrávka prešla nad obranu domácich a bolo 0:2. O desať minút mohol prísť kontaktný gól, ale po prihrávke Pydu strelu Cicmana zrazila obrana súpera. Minútu pred koncom stretnutia Vinclér vyrazil strelecky pokus hostí, ale na dorážku, keď mu spoluhráči veľmi nepomohli, bol už prikrátky. Zostava Svidníka: Vinclér – Ducár, Zápotocký, Nemergut, Harakaľ – Petrik (73. Bednár), Paňko (83. Tyč), Čabala (63. Kukulský), Matkobiš – Cicman, Pyda -bar- O K R E S N Ý F U T B A L VI. liga Kalnište – Radoma 2:1 (1:0) Góly: P. Ivan, D. Harčarík – B. Friček Sitníky – Rovné 3:1 (0:1) Za pekného počasia sa hral veľmi slušný futbal. Hostia otvorili skóre v 30. minúte zápasu. Domáci v 2. polčase konečne zaznamenali prvý gól a o 15 minút ďalší. Tretím gólom ukončili konečný stav zápasu. Góly: Flešár 3 - ŽK: 0 Lomné – Miňovce 5:1 (2:0) Góly: K. Fečko 3, Baľo, ... Stročín – Breznica 2:0 (1:0) Domáce mužstvo v oklieštenej zostave vyhralo zaslúžene, pritom ostalo množstvo nevyužitých gólových príležitostí. Veľmi slušné stretnutie, hralo sa bez kariet. Góly: M. Vitko 2 ŽK: 0 Tisinec – Hrabovčík 1:4 (1:1) Šláger kola začal opatrne. Do 30. minúty sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Potom Hrabovčík otvoril skóre po skrumáži v päťke domácich. Tisinec to zomklo a za pár minút vyrovnal najlepší strelec Tisinca KAPITÁN Michrina. Druhý polčas začal pre domácich zle, už v prvej minúte musel ísť predčasne pod sprchy hrajúci tréner Tisinca Skysľak. Od tohto momentu chceli domáci hrať útočne a urobiť niečo s výsledkom, no snahu Tisinca hostia využili a prečísleniami strelili ďalšie 3 góly. Po polčase odovzdal pohár pre víťaza 6. ligy OOFZ predseda Ondrej Brendza s predsedom komisie rozhodcov A. Perátom. Kuková – Lúčka 1:0 (1:0) Za pekného počasia sa hral typický derby zápas, kde domáci svoju prevahu pretavili v gól z priameho kopu a celý zápas hostí k ničomu vážnejšiemu nepustili. Gól: Lukáč ŽK: Eliáš, Vereščák - 2
Autor: redakcia