EDITORIAL
 
Týždenník DUKLA č.38
zobraziť celý článok Týždenník občanov podduklianskeho regiónu vydáva KORONA, n.o., gen. Svobodu 691/14, 089 01 Svidník, IČO 37 887 939, člen Asociácie vydavateľov regionálnej tlače na Slovensku - AVRT, a jej reklamnej siete REGIONET. Vychádza každý pondelok. Cena 0,40 €. Šéfredaktor: Veronika...
Z REGIÓNU
 
Od budúceho pondelka budú v meste veľkoobjemové kontajnery. ZO ZBERNÉHO DVORA SI MÔŽETE ZOBRAŤ KOMPOST.
zobraziť celý článok Primátorka mesta zdôrazňuje, že veľkoobjemové kontajnery netreba zneužívať a pri nakladaní s odpadom sa treba správať zodpovedne.
Osvetlili dominantu skanzenu
zobraziť celý článok Drevený chrám z obce Nová Polianka (Mergeška) z roku 1766 je dominantou skanzenu a zároveň najvyššie osadeným objektom v širokom okolí. Chrám osvetlili a ozvučili.
Mestské zastupiteľstvo schválilo odkúpenie dvojhektárového pozemku
zobraziť celý článok Mesto požiadalo Ministerstvo vnútra o odkúpenie pozemku s celkovou výmerou 19 948 m2 za účelom poskytovania všeobecne prospešných služieb.
Na čo uvoľnili poslanci pri úprave rozpočtu peniaze?
zobraziť celý článok Poslanci okrem iného zvýšili prostriedky na rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov: vjazdy na Ul. Komenského, mikrotrhliny na Ul. D. Millyho a Dlhej, prepojenie Ul. Mierová a Pod lesom, pred blokom J na Ul. Duklianska a Dlhá, na Ul. Nábrežná a Ul. sov. hrdinov.
Poslanci schválili plán rekonštrukcií chodníkov a ciest
zobraziť celý článok Zástupcovia občanov v tom majú jasno! Na minulotýždňovom mestskom zastupiteľstve si určili priority rekonštrukcií miestnych komunikácií a chodníkov.
PUBLICISTIKA
 
Predseda ZMOSu sa listom obrátil na poslancov parlamentu pôsobiacim v samospráve
zobraziť celý článok Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger sa listom obrátil na členov parlamentu, ktorí pôsobili, alebo pôsobia v samospráve. Dôvodom je novela zákona o dani z príjmu a fakt, že na základe svojho pôsobenia v samospráve veľmi dobre vedia, čo sa môže diať.
Pivovar Šariš otvoril svoje brány tisíckam ľudí: Východniari opäť ukázali, že sa vedia baviť. A to pekne, po našom!
zobraziť celý článok Sobota nabitá programom! Pivovar Šariš po roku opäť otvoril svoje brány a privítal milovníkov dobrého piva a skvelej zábavy. Deň otvorených dverí (DOD) znova pritiahol do areálu pod Šarišským hradom tisíce ľudí. Nechýbali skvelí hudobní interpreti, rodinná atmosféra,...
O drobné stavebné odpady by sa mal starať ich pôvodca
zobraziť celý článok Združenie miest a obcí Slovenska počas leta mapovalo názory samospráv na problematiku odpadového hospodárstva. V prieskume sme sa sústredili napríklad na to, ako sú samosprávy spokojné so systémom rozšírenej zodpovednosti výrobcov prostredníctvom oproti pôvodného systému podpory...
Správny nábeh vykurovania v bytoch
zobraziť celý článok Počas celého leta a najmä v tomto období by vlastníci bytov mali termostatické hlavice nechať otvorené na maximum (t.j. stupeň 5). Dôvodom je správny nábeh vykurovacej sústavy v bytovom dome.
Predošlá 1/3 2 3 Ďalšia