KULTÚRA
 
Projekt: UMENIE HROU
zobraziť celý článok Podduklianske osvetové stredisko vo Svidníku v rámci projektu Umenie hrou, pripravilo pre učiteľov slovenského jazyka a literatúry, vedúcich recitačných kolektívov a detských divadelných súborov v okrese Svidník a Stropkov workshop - Tvorivá dramatika v školskom procese.
Deň s čínskou kultúrou vo Svidníku
zobraziť celý článok Mesto Svidník je malé kozmopolitné mesto, ktoré sa hrdí kultúrou Rusínov a Ukrajincov, ale v našom meste žijú aj občania rôznych národností, ktorí u nás našli svoj domov.
Sviatok všetkých svätých
zobraziť celý článok Tento rok bola krásna jeseň v našom kraji . Slnečné lúče presvitali cez listy stromov, ktoré boli sfarbené všetkými farbami jesene. A v deň všetkých svätých južný vietor roznášal do všetkých kútov vôňu ihličia i sviečok, ktoré sa ťažšie zapaľovali a tichý šum...
Rekonštrukcia sakrálnych stavieb v katastri obce Mestisko
zobraziť celý článok V júli tohto kalendárneho roka na hlavnom ťahu medzi Mestiskom a Svidníkom sa začalo pracovať na obnovovaní krížov a kaplnky, ktoré sa nachádzajú pri hlavnej ceste v katastri obce Mestisko. Tieto pamiatky majú aj svoje špecifické prívlastky, ktoré snáď poznajú iba rodáci, a to...
ETNOGRAF IVAN ČIŽMÁR UVIEDOL DO ŽIVOTA SVOJE RUSÍNSKE PUBLIKÁCIE
zobraziť celý článok V rámci 27. ročníka podujatia Echo našich slávností, ktoré sa uskutočnilo v poslednú októbrovú nedeľu, boli verejnosti predstavené dve publikácie o rusínskom folklóre, ktorých autorom je známy svidnícky etnograf Ivan Čižmár.
ECHO NAŠICH SLÁVNOSTÍ ODZNELO VO SVIDNÍKU UŽ PO DVADSIATY SIEDMY KRÁT
zobraziť celý článok V nedeľu 28. októbra sa vo svidníckom Dome kultúry uskutočnil tradičný a medzi Svidníčanmi veľmi obľúbený večerný kultúrny program s názvom Echo našich slávností.
Predošlá 1/1 Ďalšia