KULTÚRA
 
Fejtónovým perom: Schovajte ten nos!
zobraziť celý článok A čo, mladá pani, vám sa nepáči môj raťafák? – ohradil som sa. – No, čo už, dám si spraviť plastickú operáciu, budem ho mať krajší ako Alain Delon v mladších rokoch, a potom sa vám prídem ukázať, dobre?
ARCHITEKTÚRA PRIPOMÍNA CISÁROVNÚ SISI, SECESIU I LEPŠIU STRÁNKU SOCIALIZMU
zobraziť celý článok Bardejovské Kúpele sú nielen najstaršími známymi kúpeľmi na území Slovenska, ale patria aj po architektonickej stránke k najzachovalejším slovenským kúpeľom.
Rusíni sú svetoví – Andy Warhol
zobraziť celý článok Z rusínskeho národa pochádza množstvo významných ľudí a nepochybne medzi nich patrí i Andy Warhol (Енді Вaргол), kráľ pop-artu a jeden z najväčších umelcov všetkých čias. A my sa k tomuto svetoznámemu Rusínovi môžeme opäť raz prihlásiť pri aktuálne prebiehajúcom...
KOLLÁROVCI: „VO SVIDNÍKU SME ZAČÍNALI, VOČI PUBLIKU TU MÁME VÄČŠÍ REŠPEKT“
zobraziť celý článok Poznajú ich všetky generácie. Tento rok budú sláviť 24 rokov na hudobnej scéne. Známa goralská kapela, v ktorej traja členovia - bratia Kollárovci, majú za manželky Rusínky, ani v čase „korony“ nelení. V českej v TV Šlágr už majú svoj vlastný program z domu a na youtube...
Čo iný kraj, to iná výšivka
zobraziť celý článok Koncom uplynulého roka vznikol unikátny projekt Rusínskych výšiviek s maľovankou, ktorý autori myšlienky pripravili v rámci iniciatívy Roka rusínskej dediny 2020.
Predošlá 1/1 Ďalšia