KULTÚRA
 
SEDEMBOLESTNÁ PANNA MÁRIA – PATRÓNKA SLOVENSKA
zobraziť celý článok V sobotu 15. septembra si rímskokatolícki veriaci na celom Slovensku pripomínali sviatok Sedembolestnej Panny Márie – patrónky Slovenska, ktorý je zároveň aj dňom pracovného pokoja. Pri tejto príležitosti nám duchovné zamyslenie pripravili rímskokatolícki duchovní zo Svidníka.
VO SVIDNÍKU SA REALIZOVALA DRUHÁ FÁZA PROJEKTU „INŠPIROVANÍ WARHOLOM“
zobraziť celý článok V stredu 12. septembra sa v priestoroch Podduklianského osvetového strediska vo Svidníku realizovala ďalšia fáza projektu „Inšpirovaní Warholom“, ktorého iniciátorom bol nebohý Jozef Keselica. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.
Svidníčanom podajú pomocnú ruku - vzniká duchovná cesta
zobraziť celý článok Svidník je súčasťou projektu Cesta integrálnej obnovy človeka Via Reginae. Ide o projekt, v ktorom sú zapojení kňazi či psychológovia. Ide o duchovnú pomoc ľuďom, ktorí sú osamelí či v duševnej nepohode.
POĎAKOVANIE ORGANIZÁTORA
zobraziť celý článok SNM – Múzeum ukrajinskej kultúry vo Svidníku ako hlavný organizátor Dňa ľudových tradícií a Pirohov 2018 vyjadruje poďakovanie za spoluprácu pri realizácii tohtoročného podujatia:
Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2018
zobraziť celý článok Od začiatku septembra prebiehajú na celom Slovensku Dni európskeho kultúrneho dedičstva. Do festivalu sa aj tento rok zapojili všetky múzeá v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja. Pre návštevníkov pripravili približne 50 kultúrnych podujatí.
SPECIAL OLYMPICS SLOVAKIA
zobraziť celý článok Na Majstrovstvách Slovenska špeciálnych olympiád v atletike, ktoré sa konali minulý týždeň na štadióne TUKE v Košiciach súťažili aj žiaci Špeciálnej základnej školy Svidník.
Predošlá 1/1 Ďalšia