PUBLICISTIKA
 
EXISTUJE ŠŤASTNÝ KONIEC PRI KYBERŠIKANE?
zobraziť celý článok Spojená škola vo Svidníku sa aktívne zapojila do informačno-vzdelávacej kampane pod názvom „(Ne)bezpečne v sieti“, ktorú organizuje Centrum pre podporu neformálneho vzdelávania (CeNef) z Prešova.
Zbierka Biela Pastelka 2017 – poďakovanie
zobraziť celý článok Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska každoročne organizuje celoslovenskú verejnú zbierku Biela pastelka na podporu ľudí s ťažkým zrakovým postihnutím.
Výzva na čerpanie priamych podpôr zo štátneho rozpočtu SR refundovaných z rozpočtu EÚ
zobraziť celý článok CPRROS, Centrum podpory regionálneho rozvoja okresu Svidník, n.o. Vás, ako obhospodarovateľov lesa upozorňuje na aktuálne výzvy Ministerstva pôdohospodárstva SR, na priame podpory zo štátneho rozpočtu SR refundované z rozpočtu EÚ zamerané na lesné pozemky a lesné hospodárstvo...
Zvieratá v ZOO sa pomaly pripravujú na zimu
zobraziť celý článok Zima sa nezadržateľne blíži. Ak teploty začnú pomaly klesať pod bod mrazu, na chlad sa nepripravujú len ľudia, ale i zvieratá. Pracovníci zoologických záhrad musia pripraviť na zimu zvieratá v areáloch. V stropkovskej ZOO napríklad na zimu schovávajú niektoré druhy opíc, levicu...
Lesy v našom regióne sú bohaté na zber húb
zobraziť celý článok Hoci hubári svoje miesta už dobre poznajú, huby rastú aj tam, kde by ste to nečkali. Podľa niektorých sa netreba vzdať, keď ostatní odídu z lesa s prázdnym košíkom, a treba hľadať ďalej.
Opatrovateľka zo Stropkova zomrela tiež
zobraziť celý článok Svoj boj o život prehrala aj opatrovateľka Anna L. (48) zo Stropkova. Zomrela v nedeľu o 2.30 hod. Jej kolegyne zomreli o deň skôr pri tragickej nehode, Anna bola jediná, ktorá v aute hrôzy prežila, no po niekoľkých operáciách vyhasol i jej život.
Predošlá 1/1 Ďalšia