PUBLICISTIKA
 
Obchodný register bude vďaka operačnému programu Efektívna verejná správa rýchlejší a kvalitnejší.
zobraziť celý článok Zjednodušenie služieb a súvisiace zníženie administratívnej záťaže je hlavným cieľom národného projektu rezortu spravodlivosti s názvom „Obchodný register a životné situácie podnikateľov“, na ktorý žiada finančné prostriedky z Európskej únie cez operačný program...
Téma: Vyvlastnenie (odňatie alebo obmedzenie) vlastníckeho práva k pozemku alebo ku stavbe
zobraziť celý článok Ste vlastníkom nehnuteľnosti a štát Vám ju chce odňať alebo obmedziť Vaše vlastnícke právo, a odôvodňuje to „verejným záujmom“? Tento článok Vám priblíži, či má na to nárok a aký je postup.
V Stropkove rozširujú múzeum úvodnou výstavou o Škapuliarskej Panne Márii
zobraziť celý článok (STROPKOV, 7. júl 2017) Historický stropkovský kaštieľ sa po desiatich rokoch definitívne mení na múzeum. Po jeho rozsiahlej rekonštrukcii v roku 2007 zriadili v pivničných priestoroch a na prízemí reštauráciu a vináreň, prvé poschodie využíva mesto ako obradnú miestnosť a...
Akciu Miss Domaša preložili, nedokončili ju kvôli smršti
zobraziť celý článok Súťaž Miss Domaša 2017 je zatiaľ bez víťazky. Hoci sa úspešne začala, kvôli zlému počasiu ju museli organizátori z bezpečnostných dôvodov narýchlo ukončiť. Bude teda ešte raz, momentálne dohadujú náhradný termín.
Mesto sa usiluje riešiť problém s asociálmi
zobraziť celý článok Čoraz viac občanov obťažuje prítomnosť asociálov v uliciach. Mesto sa im snaží pomôcť, oni však o to nestoja.
Na sídlisku UTRA parkujú autá na chodníkoch
zobraziť celý článok Svidnícki šoféri si parkujú už aj na chodníkoch. Problém s nedisciplinovanými vodičmi majú aj občania na sídlisku UTRA.
Včelársky rok sa zatiaľ vyvíja pozitívne
zobraziť celý článok V porovnaní s predchádzajúcim sa rok 2017 zatiaľ pre včelárov vyvíja pozitívne. Zima bola celkom priaznivá až na to, že mrazy, ktoré boli nedávno, zastavili procesy pre včelárov o nejaký ten týždeň, ale už je to znova v poriadku. „Včelstvá sa vyvíjajú ďalej bez...
Laktačné poradkyne z OZ Mamila: „Ak má mamička veľa mlieka, môže ho darovať“
zobraziť celý článok OZ Mamila podporuje dojčenie u mamičiek už pätnásť rokov a poskytuje im pomoc. Členov majú aj v našom regióne, kde poskytujú individuálne poradenstvo. Jednoznačne sa však zhodujú v tom, že treba dojčiť dovtedy, pokiaľ je to možné.
Nemocnica vo Svidníku zápasí o každého zamestnanca- ľudia utekajú za lepšími platmi
zobraziť celý článok V nemocnici vo Svidníku chýba dostatok kvalifikovaných pracovníkov. S týmto problémom sa ne-mocnica potýka už dlhšiu dobu. Mladí ľudia, a nie len oni utekajú za prácou na západ Slovenska, alebo do zahraničia, kde sú v oblasti zdravotníctva rozmanitejšie pracovné i finančné...
Krajská rada SNS zasadala v Giraltovciach
zobraziť celý článok Novovymenovaný krajský predseda SNS Ján Krišanda uviedol, že z funkcie predsedu OR SNS bola odvolaná Anna Oberstová a vymenovaný staronový predseda OR SNS Jaroslav Olejár. Zmena je aj v Stropkove, kde bol z funkcie predsedu okresnej rady odvolaný Milan Durica.
Predošlá 1/1 Ďalšia