PUBLICISTIKA
 
Spotreba vody v byte - možnosti úspor v nákladoch za bývanie
zobraziť celý článok Ročné vyúčtovanie býva často jediným momentom v roku, keď si vlastník bytu uvedomí poruchy v byte. Aj zdanlivo malý únik vody cez kvapkajúcu vodovodnú batériu alebo toaletu môže mať za následok vysoké náklady.
„Najchutnejšie záviny do každej rodiny“
zobraziť celý článok Práve jej kysnuté záviny sú vychýrené a známe v celom našom okrese. A keďže sa človek učí celý život, aj naše klientky prejavili veľký záujem o jej originálne recepty. P. Humeníková s nami strávila celé dopoludnie a ochotne a veľmi trpezlivo sa podelila o konkrétne kroky...
Oslavy MDŽ vo Vyšnom Orlíku boli plné úsmevu
zobraziť celý článok MDŽ je sviatkom žien, boja za ich rovnoprávnosť. Už tradične sa oslavuje 8. marca, ženy vo Vyšnom Orlíku ho oslávili 11. marca, t.j. v nedeľu, v sále kultúrneho domu.
SZTP vo Svidníku zhodnotila svoju činnosť
zobraziť celý článok Vo štvrtok 15.marca sa v reštaurácii ,,JASMIN“ uskutočnila Výročná členská schôdza Základnej organizácie Slovenského zväzu telesne postihnutých vo Svidníku.
Svedkami teroristických útokov v Európe boli aj ľudia z okresu Svidník
zobraziť celý článok Svidníčanka Alexandra a Giraltovčan Ján sa dodnes spamätávajú z veľkého šoku
MAREC, MESIAC KNÍH: Najviac čitateľov vo Svidníku pribúda práve v marci
zobraziť celý článok V tomto mesiaci sme oslovili dve knižnice v okrese, aby sme vám priniesli zaujímavé informácie zo sveta kníh. Napriek internetovej dobe je veľký záujem o knihy, mladí Giraltovčania však čítajú menej. Naopak, ich častými návštevníčkami sú opatrovateľky.
Lyžiarsku sezónu v Medveďom zachránil február
zobraziť celý článok Počas minulého týždňa došlo v našom regióne k výraznému otepleniu a zdá sa, že zimné dni sú už minulosťou. Lyžiari si už pomaly, ale isto odkladajú svoje lyže, ktoré si opäť nasadia nasledujúcu zimu. Aká bola lyžiarska sezóna v Lyžiarskom stredisku Medvedie, o tom sme sa...
Pre Štefana Čobirku je záhradkárstvo dlhoročným koníčkom
zobraziť celý článok Bývalý dlhoročný učiteľ ruského jazyka a telesnej výchovy na Gymnáziu duklianskych hrdinov vo Svidníku Štefan Čobirka sa už desiatky rokov venuje záhradkárstvu. Rodák z obce Miroľa priznáva, že s prírodou je spätý už od svojho detstva.
Predošlá 1/1 Ďalšia