PUBLICISTIKA
 
Dianie na oblohe od 9.1.2017 do 22.1.2017
zobraziť celý článok Tesne po západe Slnka môžeme na večernej oblohe sledovať planétu Venušu ako „večernicu“. Kúsok naľavo od Venuše je pozorovateľný Mars. Na večernej oblohe môžeme vyhľadať aj planéty Urán a Neptún, no tie sú už na hranici viditeľnosti voľným okom, respektíve tesne za...
Klzké ulice musia neustále posypávať
zobraziť celý článok Husté sneženie a mráz spôsobujú aj vo Svidníku šarapatu na viacerých uliciach. O priechodnosť chodníkov a prejazdnosť ciest v meste sa starajú technické služby, ktoré využívajú na posyp soľ a kameninu.
Štefánsky vianočný koncert
zobraziť celý článok 26. december sa už tradične vo Svidníku spája so Štefánskym vianočným koncertom, ktorý tento rok napísal už svoj 19. ročník. Usporiadateľom koncertu bola Charisma Production.
Silvester a uvítanie nového roka 2017 vo Svidníku
zobraziť celý článok Ani mrazivé počasie neodradilo Svidníčanov a občanov okolitých obcí od toho, aby sa pár minút pred polnocou zišli na pešej zóne vo Svidníku, kde sa prišli rozlúčiť so starým rokom a privítať ten nový, rok 2017.
Organizátori TUNING ZRAZ-u venovali pediatrickému oddeleniu nový nábytok
zobraziť celý článok TUNING ZRAZ Svidník nie je iba o tuningovom umení, sile pod kapotou a skvelej zábave. Jeho organizátori už osem rokov nezabúdajú ani na pediatrické oddelenie Nemocnice Sveta zdravia vo Svidníku.
Vo Svidníku pribudol ďalší osvetlený priechod pre chodcov
zobraziť celý článok Vidieť a byť videný je základným predpokladom a podmienkou bezpečného priechodu pre chodcov. V meste Svidník nám na týchto priechodoch postupne pribúdajú nové osvetlenia, ktoré poskytujú vodičom pri zníženej viditeľnosti, vo večerných a nočných hodinách lepšiu viditeľnosť...
Poslanci schválili rozpočet
zobraziť celý článok Poslanci dostali pár dní pred mestským zastupiteľstvom návrh na rozpočet. O tomto návrhu rokovala aj finančná komisia, neprijala však žiadne uznesenie. Poslanci napokon schválili rozpočet, ktorý predložil poslanec Olejár.
Poslanci odklepli zvýšenie poplatku pre deti v školskom klube. UROBILI TAK NA NÁVRH RIADITELIEK ŠKÔL...
zobraziť celý článok Riaditelia škôl vo Svidníku požiadali mesto o navýšenie mesačného príspevku na čiastoč-nú úhradu nákladov na činnosť školského klubu detí z eura na tri eurá.
Predošlá 1/1 Ďalšia