EDITORIAL
 
Týždenník DUKLA č. 6
zobraziť celý článok Týždenník občanov podduklianskeho regiónu vydáva KORONA, n.o., gen. Svobodu 691/14, 089 01 Svidník, IČO 37 887 939, člen Asociácie vydavateľov regionálnej tlače na Slovensku - AVRT, a jej reklamnej siete REGIONET. Vychádza každý pondelok. Cena 0,40 €. Šéfredaktor: Veronika...
Z REGIÓNU
 
Slávnostné odovzdanie členských legitimácií novoprijatým členom na Dukle
zobraziť celý článok Predseda ZO SZPB vo Svidníku Milan Maguľák za prítomnosti členov výboru pri 73. Výročí oslobodenia mesta Svidník slávnostne odovzdal novoprijatým členom Michalovi Harvišovi a Petrovi Nastišinovi členskú legitimáciu na pamätníku československej armády na Dukle.
BUDE ROZPOČET MESTA NA NAJBLIŽŠOM ZASADNUTÍ SCHVÁLENÝ?
zobraziť celý článok V koncertnej miestnosti Základnej umeleckej školy vo Svidníku sa v stredu 7. februára uskutoční 35. neplánované zasadnutie mestského zastupiteľstva. Témou zasadnutia bude návrh viacročného rozpočtu mesta Svidník na roky 2018 - 2020. Súčasťou bude i schválenie rozpočtu na rok...
Mesto rieši rozbahnenú ulicu i parkovanie v centre
zobraziť celý článok Vedenie mesta sa na zasadaní mestského zastupiteľstva zaoberalo aj problémom obyvateľov bytového domu E18 na Ulici Sovietskych hrdinov. Obyvatelia tohto bytového domu zápasia s nedostatkom parkovacích miest a s nekvalitnou prístupovou cestou. Cesta nemá spevnený povrch a stačí, že...
Svidník má okolo 2500 verejných parkovacích miest, pribudnú nové?
zobraziť celý článok V každom meste je akútna potreba parkovísk. Ak je parkovacích miest málo, vzniká chaos a pribúda nespokojnosť. V posledných dňoch to takto vyzeralo vo Svidníku.
PUBLICISTIKA
 
Dobrovoľníctvo v samospráve – krok k aktívnym komunitám
zobraziť celý článok Združenie miest a obcí Slovenska sa pripravuje na analýzu všetkých aspektov dobrovoľníctva, ktoré je možné uplatniť a podporovať v miestnej územnej samospráve. Cieľom bude podpora a rozširovanie dobrovoľníctva v mestách a obciach.
Motoristi zvýšte pozornosť, skončila sa platnosť známky pre rok 2017!
zobraziť celý článok S novým rokom prichádza na rad aj kúpa novej diaľničnej známky. Ročným elektronickým diaľničným známkam pre rok 2017 skončila platnosť 31. januára.
Cestovné doklady si v tomto období vybavíte bez čakania
zobraziť celý článok Ministerstvo vnútra upozorňuje, že s blížiacim sa koncom zimy prichádza na oddelenia dokladov tzv. pasová sezóna, ktorá trvá až do konca prázdnin. To znamená, že ak si cestovné doklady začnete vybavovať až cez pasovú sezónu, na oddeleniach dokladov či klientskych centrách si...
Boj o ihrisko sa začal, Svidníčanom pomáhajú hlasovať Stropkovčania
zobraziť celý článok V tomto roku spoločnosť Lidl opäť ponúkla všetkým slovenským mestám a obciam, v ktorých sa nachádza minimálne jedna ich predajňa, možnosť získať ihrisko Žihadielko. Šancu na úspech tak už po tretíkrát získava aj Svidník.
22-ročný Maroš zo Svidníka havarol opitý
zobraziť celý článok Maroš (22) zo Svidníka bol obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, nakoľko bolo preukázané, že jazdil pod vplyvom alkoholu.
Predošlá 1/3 2 3 Ďalšia