Dievčenskej kapele Red cats zo svidníckej ZUŠ sa darí v súťažiach

Poznáte skupinu Red cats (Červené mačky)? Mali by ste...Talentované dievčatá vedené učiteľmi ZUŠ vo Svidníku žnú jeden úspech za druhým.

Názov skupiny „RED CATS“ vymysleli učitelia ZUŠ. Skupinu vytvorili mladé talentované žiačky Slávka Krempaská /bicie/, ktorá si rada zahrá i futbal, Mirka Vanátová /gitara/, ktorú baví aj tanec, Gabika Krempaská /gitara/, Miška Krjaková /basgitara/, Magda Rodáková /keyboard/ a Dominika Paňková /spev/, ktorú sme mohli prednedávnom vidieť aj v semifinálovom kole folklórnej TV šou Zem spieva ako úspešnú účastníčku. V novom školskom roku odišli členky kapely Mirka a Magda, ktorú na keyborde nahradila Simona Zozuľáková. Dievčatám navštevujúcim svidnícku ZUŠ sa darí. Spoločne sa už predstavili na rôznych kultúrno-spoločenských akciách, ako Dni mesta Svidník 2016 a 2017, tohtoročný VI. Európsky festival umeleckého školstva na Radničnom námestí v Bardejove a najčastejšie vystupovali v rámci pôsobenia ZUŠ. Majú za sebou už aj zaujímavé úspechy. Jedným z ocenení je strieborné pásmo v Celoslovenskej súťaži kapiel ZUŠ - Zemplín POP 2017, odkiaľ si okrem toho Dominika Paňková odniesla cenu za najlepšiu speváčku v kapele. Dievčatá sa tešia i z ďalšieho úspechu - 3. miesta v I. kategórií POP-ROCK a JAZZ Košice 2017 v Celoslovenskej súťaži kapiel ZUŠ. Dominikinou učiteľkou spevu je uč. Erika Cichá, hru na keyboard učí žiačky Magdalénu Rodákovú a Simonu Zozuľákovú uč. Kamila Bačová, Gabriela Krempaská, Michaela Krjaková, Miroslava Vanátová sú v rukách uč. Jozefa Knézela a Slávku Krempaskú v hre na bicie učiteľsky vedie uč. Martin Gibej. Knézel a Gibej v kapele riešia súhru, image a výber skladieb. (mc)


Autor: redkacia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk