Volejbalovej Slávii sa v úvode sezóny darí

Počas dvoch dní – v piatok a sobotu – odohrali extraligoví volejbalisti TJ Slávia Svidník dve majstrovské stretnutia, v ktorých získali štyri body do aktuálnej tabuľky tejto súťaže.

V piatok v dohrávanom 2. kole si pomerne ľahko poradili s Myjavou. V drese Slávie už nastúpil aj reprezentant Slovenska Marcel Lux a jeho prítomnosť bolo na palubovke cítiť. V úvodnom sete zápasu bolo na oboch stranách veľa pokazených podaní. Domáci však vyhrávali aj trojbodovým rozdielom, no za stavu 8:8 sa jediný raz v tomto sete ujali vedenia aj hostia. Svidníčania si následne stále udržiavali vedenie, hoci tesné. Za stavu 22:21 však bez straty uhrali potrebné body a set získali vo svoj prospech. V úvode druhého setu sa do trojbodového vedenia dostali hostia (3:6, 5:8), ale potom prišla päťbodová úspešnosť domácich volejbalistov a tí boli opäť „na koni“. V druhej časti setu to bol opäť vyrovnaný súboj, no domáci súpera pustili maximálne iba do remízového stavu. Opäť skvele zahrali v závere setu, ktorý zaslúžene získali vo svoj prospech. Aj úvod tretieho setu bol v jeho úvode vyrovnaný, Kopaničiari v ňom vyhrávali zopár krát o dva body (1:3, 6:8, 8:10). No od stavu 10:10 domáci volejbalisti opäť prevzali taktovku hry do svojich rúk a v ďalšom priebehu zápasu pustili svojho súpera maximálne na rozdiel dvoch bodov (15:13, 18:16). Od stavu 21:19 opäť excelovali a celý zápas dotiahli do jednoznačne zaslúženého víťazstva.

Tréner Peter Tholt hneď po zápase toto stretnutie zhodnotil týmito slovami: „S Myjavčanmi sme v minulej sezóne zo šiestich zápasov päť prehrali. Takže určite tu nejaký rešpekt bol. Zmenil sa nám káder mužstva, získali sme aj skúsenejších hráčov. A tak našim cieľom bolo zvíťaziť za tri body, čo sa nám podarilo. Určite našej hre pomohol aj skúsený Lux, a už iba jeho meno na drese vzbudzuje rešpekt u súpera. V dnešnom súboji výborne zahral Jakub Hriňák, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho hráča stretnutia a mal nemalý podiel na našej 84-percentnej úspešnosti v útoku. S výkonom mužstva som spokojný. A verím, že tento zápas chlapcov nakopne ešte k lepším výkonom. Burcuje nás k tomu aj podpora našich fanúšikov, ktorá je už niekoľko sezón excelentná.“

Veľkú drámu v 5. kole súťaže videli diváci v Prešove. Zverenci niekdajšieho trénera Slávie Jaroslava Vlka, tentoraz na lavičke Prešova, mali čo robiť, aby otočili stav zápasu 0:2 na 3:2. Na poste nahrávača domáceho mužstva vypomáhal aj odchovanec svidníckeho volejbalu Kamil Feňo. Reprezentačný smečiar Marcel Lux sa proti svojmu bývalému klubu herne vytiahol a s 25 bodmi bol najproduktívnejším hráčom zápasu. Zároveň bol vyhlásený aj za najlepšieho hráča zápasu.

Pre webovú stránku Slovenskej volejbalovej federácie tréner Slávie Svidník sobotňajšie stretnutie zhodnotil týmito slovami: „Od tretieho setu sme začali horšie prihrávať, čo platilo aj v koncovke štvrtého setu. V piatom sme pri servise Katonu dostali viacero bodov. Dotiahli sme sa, ale na víťazstvo to nestačilo. Zápas bol vyrovnaný a súper využil naše zaváhanie."