Voľby boli pokojné

Priebeh volieb v Prešovskom kraji mal pokojný priebeh. Podľa informácií z Korzára vykonala volebná komisia PSK počas celého dňa okolo 30 kontrol. „V súvislosti s voličmi a členmi komisie sme nezachytili žiadne problémy," informoval predseda František Vaško. Aj napriek tomu, že zaevidovali však dva podnety - jeden sa týkal porušenia volebného moratória v Prešove a ďalšie oznámenie prišlo z obce Tovarné vo Vranovskom okrese v súvislosti s prenosnou urnou. „Polícia sa zaoberala oboma prípadmi. Ani v jednom sa podozrenie nepotvrdilo, priebeh volieb v kraji bol pokojný," potvrdil prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Informácie za svidnícky okres nám poskytol člen obvodnej komisie Miroslav Džupka (SME RODINA). Problémy počas volieb podľa neho nezaevidovali. „Voľby boli kľudné, mali pokojný priebeh a nič ich nenarušilo. Odhadujeme, že účasť v okrese dosiahne okolo 30 – 40%. V meste Svidník odhadujeme 35 – 37% približne a v jednotlivých obciach by to malo byť viac, niekde aj okolo 50%,“ prezradil nám priebežne v sobotu večer tesne pred uzatváraním volebných miestností.

(mc)


Autor: redkacia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk