S favoritom to dotiahli až do tajbrejku

Po jednokolovej prestávke, kedy pri nepárnom počte účastníkov vo volejbalovej extralige mužov „nemá“ každé mužstvo v každom kole svojho súpera, pokračovali svidnícki Slávisti v súťaži deviatym kolom. A za súpera mali minulosezónneho vicemajstra, ktorého káder je vyšperkovaný legionármi, a to aj z ďalekej Brazílie.

Favorizovaný súper po prvom podaní domácich prehrával, potom získal vedenie, ale v prvej polovici úvodného setu dokázali domáci náskok súpera zrovnať na remízový stav, dvakrát vyhrávali o jeden bod. Za stavu 13:13 však prišiel na podanie brazílsky legionár a aj zásluhou úspešnosti v ňom získal pre svoje mužstvo vedenie 13:21. Slávia v závere setu dokázala vysoký náskok súpera znížiť na rozdiel bodu (22:23), ale Prievidza set dotiahla do víťazného konca. V druhom sete už v jeho úvode Svidníčania prehrávali 0:5 a favorit zápasu si naďalej udržiaval pohodový náskok. V závere setu domáci znížili náskok súpera až na dva body (22:24), no ani tentoraz im záver setu k ich spokojnosti nevyšiel. Zdalo sa, že o trojsetovej výhre hostí bude zakrátko rozhodnuté. Nasvedčoval tomu aj začiatok tretieho setu. Hostia si počas neho neustále udržiavali 3-4 bodové vedenie, no iba do stavu 23:23. Potom to bol boj o každú loptu a za stavu 25:25 zaslúžene získali dva body za sebou domáci volejbalisti a upravili stav setov na 1:2. Úvod štvrtého setu tentoraz patril domácim, tí vyhrávali 3:0, ale hostia ich náskok zlikvidovali a postupne sa dostali aj do vedenia. (10:12, 11:13). No od stavu 16:16 už domáci bojovnosťou, obetavosťou i zlepšenou hrou zaslúžene dotiahli zápas do tajbrejkového rozuzlenia. V ňom však Svidníčanom nevyšli prvé podania, súper šiestimi bodmi za sebou sa dostal do výrazného náskoku (4:13) a zápas dotiahol do víťazného konca. Za najlepšieho hráča zápasu bol určený Svidníčan Ján Majcher. Svidnícka Slávia ziskom bodu potvrdila svoju štvrtú priečku v aktuálnej extraligovej tabuľke.

Tréner Slávie Peter Tholt tento súboj pre náš týždenník zhodnotil takto: „Divácky to bol určite atraktívny zápas a fanúšikom ďakujem za celozápasovú podporu. Aj hráči si za svoj výkon zaslúžia uznanie, hrali sme dobrý volejbal, ktorý vyústil do dvoch vyhratých setov. V prvých dvoch setoch sme sa žiaľ nedokázali presadiť z hlavého kolíka, v tajbrejku sme sa bohužiaľ netrafili do servisu, súper v tejto činnosti bol oveľa úspešnejší. Tajbrejk je vabank, podanie v ňom vyšlo lepšie súperovi ako nám. Zisk bodu je cenný, škoda sme zápas nakoniec nedotiahli do víťazného konca. Takéto ťažké zápasy potrebujeme hrať, tie nám pri našom zlepšovaní výkonnosti dajú najviac.“