Aj v našom okrese „začali“ Vianoce v predstihu

Ako to na Slovensku, ale aj v iných krajinách býva zvykom, na Vianoce sa reťazce a obchody pripravujú zásobovaním vianočného tovaru v predstihu. Podobne je to v našich predajniach. Vianočnú sezónu odštartovali už v novembri, niekde koncom októbra.

Reklamy, letáky a ponuky sa na nás už niekoľko týždňov „valia“ zovšadiaľ a upozorňujú na príchod najkrajších sviatkov v roku. Už v „dušičkovom“ období, keď sa mali predávať hlavne kahance, Vianoce „začali“ skôr aj v našich predajniach. „Blížiace sa sviatky ste mali možnosť pocítiť predčasne aj u nás, je z čoho vyberať. „Niektorí ľudia najradšej nakupujú v predstihu, lebo nechcú mať neskôr z nakupovania stres a zhon. Zásobujeme sa preto vianočným tova-rom v predstihu,“ prezradila majiteľka jedného z vyhľadávaných giraltovských obchodov. Ponúkajú oblečenie, obuv, kozmetiku, hračky a vianočné dekorácie - vianočné gule, ozdobné strapce, reťaze či takzvané anjelské vlasy, hviezdy, vtáčiky či iné ozdôbky. Ceny sa podľa ob-chodníčky pohybujú rôzne, od jedného eura vyššie. V potravinách už istý čas nájdete vianočné salónky, figúrky, kalendáre, čokoládky, bonboniéry a iné sladkosti so symbolikou Vianoc. Niektorým ľuďom vyhovuje, ak môžu nakúpiť dopredu, iným sa to však zdá priskoro. „Už to s tými Vianocami fakt preháňajú. Na budúci rok by mali začať reklamy koncom augus-ta, blbá komercia. Keby v novembri, ale poniektorí už v septembri začínajú,“ reagujú ľudia na skoré reklamy a predaj aj na internetových fórach. „Je nenormálne sa pozerať na čokoládových Mikulášov v letákoch už v októbri. A darčeky na začiatku novembra? Vianoce začnú človeku liezť na nervy, menia sa na komerčný sviatok. Nech si reklamy začnú vysielať v polovici decembra, nie pomaly už v lete!“ tvrdia rozhorčene.

(mc)


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk