Volejbal mladšie žiačky

V novembri konečne začali svoju sezónu aj mladšie žiačky ŠK Komenského Svidník pri ZŠ Komenského. O mesiac neskôr ako zvyčajne, ale nakoniec sa dočkali.

Ako prvé začali siedmačky, keď vycestovali do Trebišova na turnaj vo štvorkovom volejbale. Po počiatočných problémoch s dopravou a neskoršom príchode, ostatné už išlo bez väčších problémov. Stretli sa najprv s hráčkami Trebišova, ktoré veľmi hladko porazili. Súboj s Vranovom už bol náročnejší, ale dievčatám sa ho po dobrom výkone podarilo vyhrať. V najlepšom svetle sa predstavila kapitánka družstva Hudačinová, ktorá je síce ôsmačka, ale vekovo spĺňa limit. Za zmienku stojí aj hra Klikovej v útoku na sieti a Dunčákovej v poli, ale ani ostatné hráčky sa nedali zahanbiť a predviedli dobrý výkon. Aj v treťom zápase vyhrávali, až do zranenia kapitánky. Tento úraz družstvo zaskočil a set prehrali na 19. V druhom zabojovali viac, no stačilo to len na 23 bodov. Piate družstvo tejto skupiny, Stropkov mal v druhom kole voľno.

Výsledky: Snina – Trebišov 2:0, Vranov – Snina 2:0, Svidník – Trebišov 2:0(10,16), Svidník – Vranov 2:1(19,-14, 10), Tebišov – Snina 0:2, Svidník – Snina 0:2(-19,-23). Zostava 4-ky: Hudačinová, Kliková, Dunčáková, Leľová, Siváková, Jevočinová, Hvozdová, Zribková, Hudáková, Buchalová, Bálintová, tréner Haľková.

O týždeň neskôr mali svoj prvý turnaj aj hráčky trojkového volejbalu. Naše šiestačky cestovali do blízkeho Stropkova, kde 6 družstiev – Stropkov A, Stropkov B, Svidník, Poprad, Lendak a Giraltovce- hralo na dvoch ihriskách, spolu desať zápasov. My sme odohrali tri. Hneď v prvom sete, prvého zápasu im tréma zväzovala nohy a aj ruky. Postupne sa však dievčatá rozohrali a druhý set bol už oveľa vyrovnanejší, no po chybách v závere to na víťazstvo nestačilo. V ďalších dvoch stretnutiach už okúsili radosť z víťazstva a hladko zdolali Poprad aj Giraltovce. Celé družstvo podalo sympatický výkon, za búrlivej podpory početného fanklubu rodičov.

Výsledky: Stropkov A – Svidník 2:0(7,22), Svidník – Poprad 2:0(6,18), Svidník – Giraltovce 2:0(11,11). Zostava 3-ky: Gundzíková, Klimová, Mangerová, Šimcová, Savčáková, Pavelčáková, Beňková, Gulová, Halušková, tréner Haľková

Poďakovanie patrí CVČ za dopravu hráčok klubu na zápasy a tiež rodičom.