Škoda zaváhaní v koncovke setov

V poslednom kole základnej časti volejbalovej extraligy mužov svidnícka Slávia aj napriek prehre v Prievidzi skončila na treťom mieste, ktoré jej zabezpečilo umiestnenie v elitnej prvej štvorke. V tejto elitnej skupine sa Slávia umiestnila naposledy v súťažnom ročníku 2013/14.

Extraliga – 18. kolo základnej časti

VK Prievidza – TJ Slávia Svid­ník 3:0 (9, 21, 20)

Zostava Svidníka: Hriňák, Maj­cher 2, Ciuoa 10, Pietrzak 7, Lux 5, Matušovbský 1, libero Paňko (Ščerba, Suchanič, Markovič, R. Vitko, Šellong).

Nadstavbová časť o 1. – 4. mies­to – 1. kolo

VKP Bystrina SPU Nitra – TJ Slávia Svidník 3:1

(-19, 16, 25, 26)

Zostava Svidníka Matušovský 4, J. Hriňák 3, Lux 3, Majcher 6, Pi­etrzak 25, Ciupa 17, libero S. Paň­ko (Ščerba 6, Markovič 0, Šellong 0). Tréner: P. Tholt.

Úradujúci majster Slovenska v prvom kole nadstavbovej čas­ti privítal svidnícku Sláviu a na prvé víťazstvo v tejto časti súťaže sa poriadne nadrel. Za zisk všet­kých troch bodov môže ďakovať úspešným koncovkám v treťom a štvrtom sete. Prvý set mali navrch hostia a vyhrali ho 25:19. Druhé dejstvo malo opačný priebeh a Nitra vyrovnala na 1:1 (25:16). Duel sa lámal v koncovke tretie­ho setu, v ktorom Svidník tres­tuhodne nevyužil vedenie 18:13, 23:16 a domáci napokon vyhrali set 27:25, keď v závere zabloko­vali akcie hostí najskúsenejší hráč Bystrina Zaťko a Kašper. Svidník hrýzol aj v štvrtom dejstve a do polovice mal navrch. V závere mal aj jeden setbal na to, aby do­stal duel do tajbrejku, ale Porub­ského eso prevážilo misky váh na stranu Nitranov, ktorí napokon vy­hrali posledný set 28:26 a pripísali si do tabuľky tri body.