A JA DIVKA ROZKOŠNÁ UVEDENÁ DO ŽIVOTA

Druhá Kristína či nasledovníčka Mačoškovej. Aj také boli reakcie ľudí po vystúpení talentovanej Dominiky Paňkovej. Na jej zlato v hrdle môžu byť Svidníčania právom hrdí.

V nedeľu 21. januára sa v gréckokatolíckom Chráme Božej Múd­rosti vo Svidníku konalo uvedenie CD do života mladej svidníc­kej speváčky Dominiky Paňkovej. Akcia sa konala pod záštitou primátora mesta Ing. Jána Holodňáka a pritiahla veľa divákov zo Svidníka a okolia. Krstnou mamou cédečka s názvom A ja divka rozkošná bola legendárna rusínska speváčka Mária Mačošková, ktorá ho „pokrstila“ lupeňmi bielych ruží. „Dominika dostala do hrdla skutočné nádherný dar od Pána Boha,“ povedala pani Ma­čošková. Svätenou vodou dokončil krst cédečka gréckokatolícky dekan Ján Pavlík. Ďalším hosťom koncertu bola Ľudová hudba Stana Baláža, ktorá spolupracovala s Dominikou pri nahrávaní jej debutového albumu. „Držím palce Dominike pri šírení rusínskej piesne a myslím si, že o nej budeme ešte veľa počuť,“ vy­jadril sa Stano Baláž. Moderátorom a zostavova­teľom slávnostného programu bol Tomáš Michal Babják, ktorý si s účinkujúcimi aj zaspieval. (lj)


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk