Krajský futbal

III. Liga

Lipany – Svidník 1:0 (0:0)

Za silného vetra a na hrboľa­tom teréne začali na prekva­penie lepšie hosťujúci hráči. Umnou hrou domácich zasko­čili a vypracovali si aj príleži­tosti. Už v 11. min. to bol Sova, no jeho dva strelecké pokusy z uhla domáci brankár zlikvi­doval. Ďalšia šanca prišla v 29. min., keď unikol Ľalík. Jeho stret so súperovým obrancom však ostal nepotrestaný. O tri minúty po prvýkrát pohrozili aj domáci, v skrumáži trafili žrď Zajacovej brány, od kto­rej sa lopta odrazila späť do jeho náručia. V 35. min. bol v ďalšej príležitosti opäť Ľalík, ktorý prehadzoval vybiehajú­ceho brankára, no tento jeho zámer skončil tesne nad brá­nou. V úvode druhého polčasu domáci zatlačili Svidníčanov nakrátko do defenzívy, ale vážnejšiu príležitosť si nevy­pracovali. V 65. min. bol proti hosťom nariadený priamy kop asi z 18-tich metrov a najlep­ší strelec Lipian Janič peknou strelou zaznamenal jediný gól stretnutia. Posledná štvrťho­dina zápasu patrila Svidníča­nom, ktorí sa pokúšali skóre aspoň vyrovnať. Najväčšiu príležitosť mali po prihrávke Sovu, lopta z jeho kopačky pre­šla celou päťkou, no hostia ju nedokázali poslať za bránkovú čiaru. V 86. min. išiel na bránu Petrik, opäť tam bol stret s ob­rancom, no hvizd rozhodcu sa neozval. Tomuto zaujímavému stretnutiu by viac svedčala re­míza, pretože na gólové príle­žitosti Svidníčania vyhrali 4:1. Ale vo futbale platia iba góly.

Zostava Svidníka: Zajac – Bo­chin, Pangrác-Piter (60. Petrik), Harakaľ, Matkobiš (79. A. Košč) – Š. Košč, Zápotocký, Ducár (81. Čabala), Sova – Ľalík, Paňko

-mk-

Prešov „B“ – Giraltovce 2:0 (1:0)

Slovan v nedeľu predpoludním cestoval do Prešova s úmyslom uhrať dobrý výsledok, čo sa mu aj napriek dvojgólovej prehre podarilo. Najprv mali príleži­tosť hostia, ktorú nevyužili. V polovici polčasu sa zranil kapitán Vojta, čo narušilo kon­cepciu hry Slovana. Krátko po jeho odchode z hracej plochy hostia inkasovali po prvýkrát. Domáci mali počas celého pol­času výraznú prevahu, Giral­tovčania sa snažili o ojedinelé útoky, ktoré im sporadicky vy­chádzali. Do druhej časti hry Slovan nastupoval s úmyslom pokúsiť sa o vyrovnanie skóre. No v 60. min. po hrubej chybe Pizura domáci zaznamena­li svoj druhý gólový úspech. O päť minút mohol kontaktný gól zaznamenať Kuriplach, ale po samostatnom úniku trafil iba domáceho brankára. Ko­nečný výsledok tohto zápasu je pre hostí dobrý a povzbudi­vý.

Zostava Giraltoviec: Ora­vec – Partila, Tomko, Vojta (27. Smetanka), Pizur (65. Cauner) – Kuriplach, Jurč (85. Eliaš), Furmanek, Roba – Gdovin (83. Hudák), Pankuch (89. Zaputil)