Stane sa Kaufland vo Svidníku nakoniec predsa len realitou? Vyzerá to tak, že áno a dokonca omnoho väčší

O výstavbe obchodného domu Kaufland v meste Svidník sa už povedalo všeličo. Od prvotných veľkolepých zámerov, cez problémy s vysporiadaním pozemkov  a komunikácií až po útlm v príprave výstavby. Málokto by povedal, že predajňa Kauflandu bude vo Svidníku ešte niekedy stáť. Všetko sa však nečakane obracia k lepšiemu. Podľa vedenia mesta to vyzerá tak, že Kaufland vo Svidníku nakoniec naozaj bude stáť.

V stredu 30. mája prijal primátor mesta Svidník Ján Holodňák zástupcov spoločnosti Kaufland na čele s nemeckým šéfom spoločnosti Marekom Legéňom. „Pán Legéň potvrdil záujem spoločnosti Kaufland postaviť svoju prevádzku práve v našom meste a rovnako potvrdil, že samotná prevádzka by mala byť otvorená pre verejnosť na budúci rok,“ uviedla PR manažérka mesta Ing. Kristína Tchirová. „Spoločnosť Kaufland nie tak dávno prehodnocovala svoje obchodné zámery a sme veľmi radi, že mesto Svidník vo svojich zámeroch ponechali.“ Podľa slov pána Legéňa bude Kaufland na ešte väčšej ploche ako pôvodne plánovali, chceli by svoj zámer rozšíriť o 1000 metrov štvorcových oproti pôvodným plánom. Stredajšie stretnutie bolo oficiálnym potvrdením obchodných záujmov Kauflandu a teraz vstupujú zástupcovia spoločnosti do prvých úradných úkonov, ktoré budú smerovať k postaveniu obchodného domu. (ver)


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk