ECO H2O TOUR s Thomasom Puskailerom

Populárny eko-výchovný program ECO H2O TOUR s Thomasom Puskailerom a Ondrejom Antálkom plný zábavy, skvelých pesničiek a nevšedných zaujímavostí o vode sa konal aj na našej škole v Kračúnovciach. Spoločne sme sa vydali po ceste vody od prameňa k ústiu, spoznali kolobeh vody a jej význam pre človeka.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo sa deje po otočení vodovodným kohútikom? Asi každý očakáva také množstvo pitnej vody, koľko potrebuje. Málokto sa zamyslí, odkiaľ voda pochádza, kam odteká, čo obsahuje, akú má čistotu, kedy sa z nej stane odpadová voda a akým spôsobom ju my sami znečisťujeme. Zriedkavo rozmýšľame nad tým, ako dlho vydržia jej zásoby a či nám v blízkej budúcnosti nehrozí jej nedostatok. V priebehu tohto interaktívneho koncertu sme premýšľali aj nad tým, ako vodou šetriť.

 

Thomas Puskailer a Ondrej Antálek program dopĺňali upravenými verziami známych hitov s tematikou vody, humorným slovom a rôznymi náučnými a zábavnými aktivitami. Nadobudnuté vedomosti sme si hneď overili hravými doplňovačkami a kvízom. V závere  príjemne strávenej hodinky nechýbala autogramiáda a spoločné fotografovanie. Žiaci si mali možnosť zakúpiť aj rôzne tričká, nálepky a iné spomienkové predmety s eko-tematikou. Bol to veľmi zaujímavý a náučný  projekt, ktorého sa naša škola zúčastnila.

Ďakujeme Thomasovi, Ondrejovi a celému tímu za ich nasadenie, profesionálny prístup a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie.

M.D., ZŠ v Kračúnovciach


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk