Na Ulici Ľ. Štúra čistili kanalizačné potrubie

Na Ul. L. Štúra bol problém s kanalizáciou. Po výdatných dažďoch spred blokov na parkovisku neodtekala voda, kanalizačné vpúšte boli upchaté a technické služby ich museli prečistiť.

Pred bytovkami na Ulici Ľ., neďaleko OD  Profit a Espresso boli pred pár dňami upchaté kanály, neodtekala tam zrážková voda a „stála“ na parkovisku. Na neodtekajúce kanalizačné vpúšte upozornil jeden z občanov Svidníka prostredníctvom portálu odkazprestarostu.sk. Podnet od občana na stránke pribudol po veľmi dlhom čase. Problémom sa však mesto ihneď zaoberalo. Oslovili sme PR manažérku MsÚ Kristínu Tchirovú. „Technické služby mesta Svidník zabezpečili prečistenie kanalizačnej vpúšte, vrátane kanalizačného potrubia. Je prirodzené, že pri väčších nárazových dažďoch môže voda stáť, ale pri bežnom daždi by mala voda už plynule odtekať. Ďakujeme za podnet,“ reagovala.  Podobným sa zaoberali už aj v minulosti na Ul. MUDr. Pribulu. „Upchatá uličná vpusť cestnej kanalizácie miestnej komunikácie neplní svoju odvodňovaciu funkciu a tak zrážková voda ďalej steká po vozovke a následne na štátnu cestu I/73,“ informoval vtedy na rovnakom portáli Svidníčan Ján. (mc)


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk