ANKETA: MAL BY SA OSLAVOVAŤ AJ DEŇ OTCOV?

Prvé pokusy o začlenenie osláv otcovstva do kalendára siahajú na začiatok 20. storočia, kedy sa o to snažil americký prezident Calvin Coolidge, ale situácia po utrpeniach prvej svetovej vojny tomu nebola naklonená. Myšlienku oživiť pamiatku hrdinstva otcov priniesli aj prvé mierové dni po druhej svetovej vojne. Svojho dňa sa dočkali v USA muži, až keď do kresla prezidenta zasadol Lyndon B. Johnson v roku 1966. Ten v Bielom dome podpísal proklamáciu o sviatku a stanovil deň oslavy na tretiu nedeľu v júni. (kalendár.sk)

My sme sa v našej ankete pýtali pánov vo svidníckych uliciach, či by sa mal tento sviatok oslavovať tak, ako sa oslavuje deň matiek.

Juraj Poperník: Podľa mňa by sa tento sviatok oslavovať mal, keďže otcovia sa o svoje deti starajú rovnako ako ich matky a povedal by som, že niektorí dokonca aj viac. V dnešnej dobe môžu na materskej dovolenke ostať takisto aj muži.

Patrik Ksenič: Ja ako šťastný otec štyroch deti by som oslavy tohto sviatku rozhodne privítal. Myslím si, že aj chlapi sa vedia postarať o deti tak dobre ako matky.

Sergej Mindoš: Ja si myslím, že tak ako matky majú svoj deň v máji, aj otcovia by ho mali mať. Možno sa ženy starajú o deti trošku viac ako otcovia, ale otec ako mužský vzor je v každej rodine nenahraditeľný.

Martin Hanák: Podľa môjho názoru je rodina úplná vtedy, keď je v nej zastúpená aj matka, aj otec. Preto by aj otcom mala patriť náležitá úcta. Ja sám som hrdý otec a mám tri malé ratolesti. (na fotke so synom Erikom)


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk