ROZPRÁVKOVÁ NOC NA ZŠ 8. MÁJA

Noc z piatka 8. júna na sobotu 9. júna mali možnosť žiaci Základnej školy na Ulici 8. mája vo Svidníku stráviť spoločne na pôde školy. Celá škola sa totiž premenila na jedno veľké rozprávkové kráľovstvo.

„Najväčšou a najobľúbenejšou akciou pre našich žiakov je nepochybne Rozprávková noc, ktorú na našej škole organizujeme každé dva roky. Ide o celonočnú akciu a pripravujeme sa na ňu približne mesiac, keďže je potrebné nacvičiť rozprávkové divadelné predstavenia. Hlavne žiaci druhého stupňa pripravujú predstavenia pre žiakov prvého stupňa. Každá trieda sa premení na rozprávkové kráľovstvo, v ktorom sa odohráva jedna rozprávka,“ vysvetľuje riaditeľka školy Ingrid Fedorkovičová. „Na začiatku podujatia máme v telocvični úvodný ceremoniál, na ktorom sa riaditeľka školy premení na kráľovnú Ingrid I. a pedagogický zbor na jej dvoranov. Následne žiaci prvého stupňa prinášajú kráľovnej krásne dary v podobe rôznych piesní a tancov. Po skončení ceremoniálu čaká na žiakov kráľovská večera, o ktorú sa postará kráľovský kuchár so svojimi pomocníkmi,“ pokračuje riaditeľka, podľa ktorej žiaci túto tradičnú školskú akciu obľubujú a veľmi sa na ňu tešia. „Po skončení rozprávkových predstavení ostávajú žiaci spať na pôde školy. Kým tí mladší zaspia väčšinou hneď, pre starších žiakov máme ešte pripravenú diskotéku,“ uzatvára Fedorkovičová.


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk