PREBIEHA REKONŠTRUKCIA CERKVI NA NIŽNOM SVIDNÍKU

Pred pár dňami sa začalo s opravou strechy a fasády na Chráme Narodenia Presvätej Bohorodičky, ktorý bol postavený v roku 1845 a už viac ako 170 rokov je dominantou Nižného Svidníka.

„Fasáda chrámu sa opravuje po šesťdesiatich rokoch, keďže posledná rekonštrukcia exteriéru cerkvi sa konala v 50. rokoch minulého storočia. Rekonštrukcia by mala byť hotová v druhej polovici júla, samozrejme, v prípade nepriaznivého počasia sa to môže trochu predĺžiť. Okrem toho sa taktiež vymenili aj odkvapové rúry a po zložení lešenia sa bude farbiť aj strecha,“ vysvetľuje otec Pavol Feník, správca farnosti Svidník – Záhradná. „Čo sa týka interiéru cerkvi, v budúcnosti by sme chceli dorobiť dlažbu, keďže nová, mramorová dlažba je teraz len vo svätyni, ale časom by sme ju chceli mať v celej cerkvi. Takisto chceme vnútri aj vymaľovať, ale to až možno na budúci rok alebo o dva, pretože všetko naraz sa spraviť nedá, keďže by to bolo finančne veľmi nákladné,“ uzatvára Feník.


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk