Pád vrtuľníka spôsobil výpadok prúdu

V sobotu večer boli Svidníčania a mnohé iné mestá a dediny bez lektrického prúdu. Dôvodom bola tragédia, ktorá sa stala vo Veľkom Šariši, v miestnej časti Kanaš. Osobný vrtuľník sa zamotal do elektrického vedenia a spadol. O život prišiel 63-ročný pilot Marián Troliga. 

Krátko pred siedmou došlo k pádu vrtuľlníka, k nešťastiu došlo priamo v centre časti Kanaš vo Veľkom Šariši. “Išlo o dvojmiestny civilný vrtuľník, v ktorom bol 63-ročný pilot Marián T. z Prešova. Vrtuľník sa sa pravdepodobne zamotal do drôtov, čo spôsobilo jeho následný pád,” informovala krajská hovorkyňa Jana Ligdayová. Tým činom došlo k hromadnému výpadku elektrického prúdu.  „Najviac zasiahnuté lokality boli Prešov, Bardejov, Svidník, Stropkov,“ informovala TASR Andrea Vlková z Východoslovenskej distribučnej, a.s. (VSD). Evidovali viac ako 55-tisíc odberných miest bez elektriny. (ver)


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk