Škôlka na Ulici gen. Svobodu má spustené štyri triedy z piatich

Aj škôlku na Ulici gen. Svobodu rekonštruujú. V tejto škôlke boli minulý týždeň spustené už štyri triedy z piatich. V škole je zapísaných 110 žiakov.

Riaditeľka škôlky gen. Svobodu Anna Kurečková nemala počas leta ani jeden deň dovolenky. „Bol to stres, či sa to stihne. Robili sme všetko pre to, aby naše deti mohli do tried nastúpiť,“ povedala nám riaditeľka. Tá usmerňovala aj robotníkov a časť, kde sa pracuje teraz, je oplotená a zabezpečená, aby sa tam deti nedostali. „Hovorila som robotníkom, že vpredu musí byť čisto a bezpečne, preto si všetok pracovný materiál museli dať dozadu,“ skonštatovala riaditeľka. Robotníci majú dokonca zakázané pracovať, keď deti spia, a to od 11.30 do 14.30 hod.

Projekt je zameraný na úsporu energie. „Dávali nám okná, plastové radiátory všetky natierali, zároveň ich prečistili, vymenili nám svetlá, strecha bola robená aj zateplená. A zatepľovala sa aj škola,“ uviedla A. Kurečková. Práce robí firma EKO SVIP Sabinov. (ver)


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk