Deň s čínskou kultúrou vo Svidníku

Mesto Svidník je malé kozmopolitné mesto, ktoré sa hrdí kultúrou Rusínov a Ukrajincov, ale v našom meste žijú aj občania rôznych národností, ktorí u nás našli svoj domov.

V sobotu, 27. októbra sme mali možnosť vidieť, počuť a ochutnať aj kultúru pre nás tak vzdialenú a nepoznanú. V meste Svidník bol Deň s čínskou kultúrou, ktorý nám sprostredkovalo Veľvyslanec Čínskej ľudovej republiky na Slovensku pán Lin Lin. V Dome kultúry vo Svidníku bolo v tento deň sprístupnených pre verejnosť 126 fotografií čínskej kultúry, Svidníčania mali možnosť vidieť vystúpenie tradičnej čínskej hudby v podaní čínskeho súboru z Viedne a všetci prítomní ochutnávali tradičné jedlá čínskej kuchyne. (Výstava je naďalej sprístupnená verejnosti v čase otváracích hodín Domu kultúry vo Svidníku.) Za tento zážitok ďakujeme Veľvyslancovi Lin Lin, ktorý do Svidníka priviedol aj množstvo členov svojho veľvyslanectva, aby im ukázal krásy východného Slovenska. Pán Lin Lin zaspieval na pódiu dve slovenské piesne, čím vyrazil dych mnohým prítomným a spolu so žiakmi i učiteľmi ZUŠ Svidník im bol venovaný veľký potlesk. V súčasnosti v meste Svidník začína výroba plastových kufrov, ktoré sú investíciou práve čínskych podnikateľov a tento podnik by mal v krátkom čase zamestnať 30 ľudí. Sme veľmi radi, že sa naše mesto stáva atraktívne aj pre investorov z cudzích krajín.


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk