V druhom východniarskom derby neuspeli

V uplynulom týždni boli na programe dve kolá volejbalovej extraligy mužov. V tom stredajšom sa svidníckej Slávii darilo oveľa viac ako v sobotňajšom ďalšom východniarskom derby.

V stredu vo Zvolene v jedenástom kole dosiahli volejbalisti VK Slávia Svidník svoje siedme tohtosezónne víťazstvo, keď zvíťazili na palubovke predposledného Zvolena. Hoci domáci volejbalisti v druhom sete vyhrávali 17:10, v treťom 17:12 a 21:17, ich koncovky však nezvládli. Smečiar Slávie Michal Ščerba zaznamenal 14 bodov, ale najužitočnejším hráčom zápasu sa stal Ján Majcher, ktorý sa blysol siedmimi blokmi.

Tréner Slávie Peter Tholt pre stránku Slovenskej volejbalovej federácie o stretnutí povedal: „Splnili sme dnešný cieľ, vyhrali sme v troch setoch. Tešíme sa na východniarske derby s Košicami.“ Druhá tretina základnej časti extraligovej súťaže mužov vyvrcholila stretnutia dvanásteho kola. Slávia v ňom pred

domácimi divákmi hostila aktuálne druhé mužstvo tabuľky. Nepodarilo sa jej však podať výkon spred týždňa a v druhom východniarskom derby za sebou podľahla Košičanom, čím sa súperovi podaril revanš za domácu prehru 1:3 z úvodu sezóny. Na strane domácich sa tentoraz nedarilo obvyklým útočným oporám. Legionárom Pietrzakovi a Ciupovi a ani Ščerbovi. Ani jeden z nich nezaznamenal dvojcifernú hranicu získaných bodov. V mužstve hostí sa to podarilo až trom hráčom.

Tréner Slávie Peter Tholt nám po stretnutí povedal: „Dnes nám nefungovala naša útočná sila a mal som pocit, že sme boli zaskočení ako si súper poradil s naším servisom. Súpera sme nedostali pod tlak a mal celý zápas navrch. Boli chvíle keď sme sa mohli chytiť a súpera trochu zneistiť, no naše útočné chyby spolu s  bordelom“ v medzihre nás zrazili späť na kolená. Takéto zápasy by sme potrebovali aby nám zahrali

všetci hráči na ihrisku. Tak ako sme u nich kolektívne vyhrali tak sme teraz kolektívne prehrali.“

 

Edimax extraliga mužov

11. kolo

MVK Zvolen – TJ Slávia Svidník 0:3 (-18, -23, -21)

Zostava Svidníka: J. Hriňák 1, Ščerba 14, Majcher 11, Pietrzak 12, Ciupa 2, Matušovský 7, liberá S. Paňko a Kalužný (Markovič 0, R. Vitko 0, Šellong 0, Meszáros 7)

 

12. kolo

TJ Slávia Svidník – VK KDS- -ŠPORT Košice 0:3 (-18, -18, -18)

Zostava Svidníka: J. Hriňák 2, Ščerba 4, Majcher 8, Pietrzak 7, Ciupa 8, Matušovský 1, liberá Paňko a Kalužný (D. Mészáros 6, Markovič 0, Šellong 1, R. Vitko 0)

 

-www.svf.sk, bar-


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk