OTVORILI LYŽIARSKU SEZÓNU V MEDVEĎOM

Počas vianočných prázdnin otvorili lyžiarsku sezónu v Lyžiarskom stredisku Medvedie. Podľa Juraja Červáka, vedúceho strediska, bude dĺžka sezóny závisieť od poveternostných podmienok.

„Zo začiatku prázdnin neboli vhodné podmienky na lyžovanie, keďže bol odmäk. Lyžovať sme začali na prvý sviatok vianočný, teda 25. decembra. Potom však opäť došlo k odmäku a museli sme lyžovanie na dva dni prerušiť. Na prelome rokov napadlo viac snehu a boli aj mrazy, čo nám opäť umožnilo lyžovať. Takže bolo to také striedavé. Dúfam, že dobré snehové podmienky vydržia čo najdlhšie, keďže technickým snehom u nás zatiaľ nedisponujeme a musíme sa výlučne spoliehať len na prírodný sneh,“ hovorí zodpovedný vedúci Lyžiarskeho strediska Medvedie Juraj Červák. Výkyvy počasia sa odrazili aj na návštevnosti strediska. „Čo sa týka návštevnosti, tak bolo to rôzne. Keď boli podmienky dobré, bolo ľudí viac, inokedy menej. Takisto, ak bude záujem návštevníkov, plánujeme spustiť aj večerné lyžovanie, ktoré bolo v minulých rokoch veľmi obľúbené,“ uzatvára Červák. Podľa jeho slov funguje stredisko najmä počas víkendov, sviatkov, voľných dní, školských prázdnin a lyžiarskych kurzov. Podmienkou sú však priaznivé poveternostné a snehové podmienky.

(lj)


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk