Technické služby mesta majú posilu pri zimnej údržbe ciest a chodníkov

Pracovníci technických služieb (TS) mesta sú od začiatku decembra pripravení 24 hodín denne v pohotovostnej službe. 

 

Poslankyňa Katarína Siváková sa na Mestskom zastupiteľstve zaujímala, či sú Technické služby pripravené po finančnej a personálnej stránke na novú zákonnú povinnosť ohľadom údržby ciest a chodníkov v zimnom období. 

Riaditeľ Technických služieb Michal Pich uviedol, že práce počas zimnej údržby budú vykonávať tak, ako to robili doteraz. “Značnú časť chodníkov a miestnych komunikácií sme udržiavali vo vlastnej réžii, okrem rodinných domov. Na dočisťovanie chodníkov využívame pracovníkov, ktorí robia cez aktivačné práce, - podotýkam, že máme zastaralú, ale funkčnú techniku. Čo sa týka finančných prostriedkov, rozpočet nemáme navýšený, budeme robiť s tým, čo máme schválené,” uviedol Pich. 

Primátorka mesta Svidník Marcela Ivančová uviedla, že to, či bude táto nová zákonná povinnosť zohľadnené v rozpočte závisí nielen od mesta, ale aj od poslancov, aby to schválili v návrhu rozpočtu.

Počas posledných dní v okrese Svidník poriadne sneží. Pracovníci sú v plnom nasadení. “Ich práca je mimoriadne náročná, pretože si vyžaduje fyzické nasadenie v akúkoľvek hodinu cez deň i v noci. Počas kalamitných stavov je prioritu TS vyčistiť hlavné ťahy cez mesto, prístup k SAD stanici, pešiu zónu a prístup k nemocnici, následne sa starajú o všetky ostatné úseky v meste.Veľkou pomocou pri údržbe najmä chodníkov sú pracovníci na Malých obecných službách a v súčasnosti sú nápomocní pri údržbe ciest šiesti noví pracovníci cez projekt ÚPSVaR. Títo pracovníci sú koordinovaní technickými službami a ich pomoc je vidieť hneď v prvých dňoch od ich nástupu,” informovala PR manažérka mesta Svidník Kristína Tchirová. (ver)

 


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk