Zimný Triatlon ROKA 2019

Uplynulú sobotu sa opäť stretli nadšenci športu a zábavy v obci Medvedie, kde sa konal už 3. ročník amatérskeho zimného triatlonu, ktorý organizuje občianske združenie ROKA. Preteky pozostávali z troch disciplín v poradí beh, bicykel a bežecké lyžovanie.  Podujatie dýchalo rodinnou atmosférou.

Zišli sa tu nielen pretekári, ale aj široká verejnosť, ktorá usilovne povzbudzovala pretekárov k lepším výkonom. Spolu štartovalo 27 jednotlivcov a 5 štafetových tímov. Súťažilo sa v 4 kategóriách, a to v kategórii muži, ženy, okres a štafety. I keď nebolo slnečné počasie a teploty sa pohybovali okolo nuly, pre tieto preteky boli podmienky veľmi dobré. Bežecká trať viedla časťou obce Medvedie a lesnou cestou v jednom okruhu o dĺžke 4 km, cyklotrasa z obce Medvedie do obce Šarbov a späť v dĺžke 6 km a bežkárska trať terénom v obci Medvedie v piatich okruhoch o dĺžke 5,5 km. Vzhľadom k tomu, že snehu je túto zimu naozaj požehnane, bežkárska trať bola výborne pripravená. K tomu dopomohla aj jej pravidelná údržba počas posledných týždňov za pomoci lyžiarskeho strediska Ski Medvedie, ktorým týmto ďakujeme. Všetky disciplíny začínali a končili v depe, ktoré bolo vybavené časomierou, ktorá zaznamenávala časy jednotlivých disciplín ako aj čas strávený v depe. Na zdravie a bezpečnosť pretekárov dohliadali zdravotníci z červeného kríža. Pretekári dorazili do cieľa v zdraví, jeden účastník pre zranenie musel súťaž predčasne ukončiť. V kategórii muži zvíťazil Daniel Kravianský s časom (58:32), ktorý sa stal aj absolútnym víťazom pretekov, za ním nasledovali Július Kaľavský (1:00:18) a Ľubomír Valko (1:00:25). V kategórii ženy si prvenstvo odniesla Stanka Buchalová s časom (1:26:24), za ňou nasledovali Dana Vojteková (1:26:35) a Michaela Ždiňaková (1:35:45). Kategóriu okres ovládol zanietenec Michal Hajduk s časom (1:16:05), za ním Tomáš Vinjar (1:16:49) a Martin Ždiňak (1:19:02). V kategórii štafety zvíťazil tím Bike klub Lipa s časom (1:00:28). Umiestnení pretekári si odniesli okrem medailí aj vecné ceny, ktoré do preteku venovali sponzori. Toto podujatie podporili Locktel LTD, PSS SVIDNÍK, a.s., Songoroo, Cyklosport Triplex, LOKAL, Vanapo, Nartech, Lekáreň Avena, Moje mixy, obec Medvedie, mesto Svidník, Podduklianske novinky a týždenník Dukla, týmto im srdečne ďakujeme. Víťazi jednotlivých kategórii si vybojovali krásne trofeje, ktoré z kovu vyrobil Erik Gajdoš, ktorý tiež sám prišiel pretekať. Táto krásna akcia opäť dopadla na výbornú. Tešíme sa z vyššej účasti športovcov a veríme, že ďalšie ročníky sa vydaria minimálne tak ako tento. Športu zdar.