Rozhodovalo sa v koncovkách setov

Nadstavbová súťaž volejbalovej extraligy mužov mala počas víkendu dve stretnutia druhého kola. V  sobotňajšom  TJ Slávia Svidník zdolala Myjavu, nedeľňajšie stretnutie sa skončilo po našej uzávierke. Bližšie informácie z tohto súboja s COP Trenčín prinesieme o týždeň.

Prvý set súboja prvého a druhého mužstva súťaže v skupine o 5. – 10. miesto bol v jeho úvode vyrovnaný. Od remízového stavu 4:4 však vedenie domácich začalo narastať a pri podaní Ciupu narástlo až na štvorbodový rozdiel. Slávia si tento náskok nielen že udržiavala, ale do konca úvodného setu ho aj zvýšila.

Druhý set bol o niečo vyrovnanejší, hoci do stavu 9:9 boli vo vedení domáci volejbalisti. Myjavčania potom získali trojbodové vedenie (9:12), ale Svidníčania ho po krátkej chvíli zlikvidovali. V ďalšom priebehu to bol boj o každú loptu  a hoci sa hostia v závere setu opäť do stali do vedenia (22:24), dvoma pokazenými loptami set pre seba nezískali. V závere napínavého setu Matušovský podaním vybojoval setbal, ale ďalším nepresným podaním dal pomer lôpt opäť do remízového stavu. Domácich volejbalistov dostal opäť do vedenia prudkým smečom Ščerba a ďalší setbal využili domáci pri podaní kapitána Hriňáka, keď hostia svoj útok zahrali do autu.

Tretí set bol ako na hojdačke. Suverénne doňho vstúpili domáci, ktorí vyhrávali už 9:2, a bola to doslova z ich strany herná exhibícia. Prišiel však oddychový čas zo strany hostí a náskok domácich sa scvrkol iba na dva body. Za stavu 11:10 však bola už iba jednobodový. Slávia však opäť pridala a za stavu 17:12 to už bol opäť výraznejší náskok. Aj ten však Myjavčania dokázali zlikvidovať a od stavu 17:17 sa začínalo v tomto sete odznova. V ďalšom priebehu setu Slávia získala štyri body za sebou a opäť bola na koni. Netrvalo to však dlho, pretože hostia vyrovnali na 22:22. A potom sa už bojovalo o každú loptu. Rozhodovalo sa až za stavu 26:26. Svidníčania získali posledné dave lopty a zaslúžene zvíťazili.

Tréner domácich Peter Tholt pre web stránku SVF povedal: "Mali sme sériu lôpt, keď sme vyhrávali a potom prišla séria, keď sme robili vlastné chyby. Na toto si musíme dávať pozor, aby sa to nedostalo do koncoviek. V ostatných zápasoch musíme hrať agresívnejšie. Teší ma, že zabrali striedajúci hráči."