Krajkovič na MDŽ navštívil niektoré školské a predškolské zariadenia

8. marec už tradične oslavujeme ako medzinárodný deň žien.  Je to príležitosť spomenúť si na naše ženy , matky, priateľky, babičky. Všetkých nás teší, že tento deň si pripomíname čoraz viac.

Ženy si tento sviatok zaslúžia, preto že to boli práve ženy, ktoré po dlhé stáročia bojovali za svoje občianske práva, za svoje lepšie pracovné podmienky a uplatnenie. Nakoniec aj 8. marec, ako deň žien sa datuje od roku 1910, na počet štrajku 40.000 textilných pracovníčok v New Yorku za lepšie pracovné podmienky. Poslanec NR SR Mikuláš Krajkovič v tento sviatočný deň, v piatok 08.03.2019 navštívil niektoré školské a predškolské zariadenia , aby v súlade z dlhoročnou tradíciou zablahoželal učiteľkám, pedagogickým aj nepedagogickým zamestnankyniam škôl a predškolských zariadení v meste Svidník ku sviatku dňa žien. Spolu s pracovníčkami školstva  si pripomenul deň, na ktorý by sa nemalo zabúdať, preto že v každodennom zhone a pod tlakom povinnosti si mnohokrát ani neuvedomujeme, ako sa striedajú dni pracovné i sviatočné. Pri tejto príležitosti sa poslanec NR SR stretol aj z členkami ženských dôchodcovských organizácií , aby aj ženám, seniorkám venoval symbolickú kytičku na znak úcty pred ich celoživotnou prácou a výchovou svojich detí a vnúčat. Citujeme z príhovoru pred pedagogickými a nepedagogickými pracovníčkami v školách. „Práve na Vás ženách, leží najväčšia ťarcha vo výchove detí ,ale i v chode a riadení domácnosti. Preto by som si prial, aby sme si ženy uctievali nielen v tento deň, nanajvýš ešte v Deň  matiek, ale po celý rok. Nie je náhoda, že som si vybral Vás učiteľky a pedagogické pracovníčky. Je to pre to, že so myslím, že práve vy dokážete preniesť tu lásku a cit, ktorý preukazujete svojim  deťom do výchovy svojich žiakov. Preto si zaslúžite našu úctu, primerané ocenenie a celospoločenské uznanie. Prajem vám, aby ste boli hrdé na to že ste ženy, matky a babičky. Pri príležitosti vášho krásneho sviatku mi dovoľte, aby som Vám zaželal predovšetkým pevne zdravie. Aby ste tento deň, ale aj v ďalších nastávajúcich dňoch Vášho života mali čo najmenej problémov, chvíľ bolesti a smútku, aby Vás pohoda, porozumenie a láska sprevádzali na každom kroku“ uzavrel svoj príhovor poslanec NR SR Mikuláš Krajkovič. (rf)

 


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk