V nemocnici sú nové lôžka

Vládny kabinet rozdelil na svojom minuloročnom výjazdovom rokovaní vo Svidníku 1,25 milióna eur. Podporil aj neziskovú organizáciu Svet zdravia Akadémia, a to sumou 20-tisíc eur určených na zakúpenie lôžok pre pacientov. Svet zdravia Akadémia obdržala tento týždeň päť akútnych a sedem elektronických, polohovateľných lôžok. Boli zaradené do užívania vo svidníckej nemocnici.

Lôžka sú určené na hospitalizáciu pacientov na štandardných lôžkových oddeleniach, predovšetkým pre dlhodobú starostlivosť. Sú vybavené systémom centrálnej brzdy, majú sklopné bočné zábrany a deliteľnú ložnú plochu, ktorá umožňuje ľahšie polohovanie pacienta. Elektrické nastavenie výšky pacientovi pomáha pri ľahu a posadeniu sa na posteľ a ošetrujúcemu personálu znižuje záťaž na chrbticu vďaka ľahšej manipulácii s pacientom. Postele sú ľahko ovládateľné i samotnými pacientmi pomocou ručného ovládača. Súčasťou lôžok sú aj pasívne antidekubitné matrace, ktoré zamedzujú preležaninám u dlhodobo ležiacich a zabezpečujú dostatočné pohodlie na lôžku. (Jana Fedáková, komunikačný špecialista)


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk