STRIHANIE VLASOV NIE JE LEN ŽENSKOU ZÁLEŽITOSŤOU

Stretli ste sa už niekedy so slovom „barber“? Tento termín nám označuje pánskeho holiča a „barber shop“ znamená pánske holičstvo, v ktorom by mali pracovať iba muži a zákazníkmi by mali byť takisto iba muži.

Od polovice februára funguje Barber shop aj vo Svidníku. Doposiaľ tu tento typ služieb chýbal a najbližšieho barbera ste mohli nájsť v susednom Stropkove. Toto povolanie sa len nedávno rozhodol vykonávať mladý Svidníčan Branislav Timan. „Nedá sa povedať, že prácu barbera som chcel robiť odmalička. O tejto práci som začal uvažovať iba minulý rok. Začalo to strihaním brata či kamarátov a inšpiroval som sa videami, ktoré som videl na internete alebo v televízii. Keďže moja rodina a kamaráti boli s mojím strihaním spokojní, rozhodol som sa barberstvu venovať naplno. Nechal som prácu čašníka a nastúpil som na dvojmesačný barberský kurz do Prešova, kde nás školili profesionálni barberi. Učili nás strihať vlasy, či poriadne holiť britvou tak, ako sa to robilo v minulosti. Povedal by som, že holenie britvou sa opäť vracia do módy. Strihanie je však rozhodne náročnejšie, keďže pri vlasoch sa treba narobiť viac,“ vysvetľuje svoje dojmy z novej práce Svidníčan Branislav Timan.

(lj)


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk