NA RUSYN CUPE MEDZI NAJLEPŠÍMI OPAŤ NECHÝBALI ANI TÍMY ZO SVIDNÍKA

V prvú marcovú sobotu sa v bardejovskej športovej hale odohralo finále šiesteho ročníka Rusyn Cupu. Do tohto turnaja sa prebojovali aj mužstvá zo Svidníka, ktoré vôbec neboli iba do počtu a umiestnili sa medzi najlepšími.

Rusyn Cup vznikol v roku 2013 v Bratislave a postupne sa začal rozširovať do všetkých miest na Slovensku, kde žijú Rusíni, a taktiež aj do zahraničia. „Po kvalifikačných kolách v Bratislave, Starej Ľubovni, Svidníku, Michalovciach a v Ruskom Keresture v Srbsku sa v bardejovskom finále predstavilo šestnásť tímov. Počas turnaja vládla medzi mužstvami priateľská, ba až rodinná atmosféra. Samozrejme, Rusyn Cup chcel získať každý, preto aj futbalová úroveň turnaja bola skutočne vysoká,“ povedal hlavný organizátor turnaja Martin Jamroškovič. Turnaj ovládlo družstvo zložené z chorvátskych Rusínov s názvom NK Rusin Mikluševci, ktorí vo finále zdolali futbalistov zo Svidníka. „Na jednej strane sme trochu sklamaní, že sa nám vo finále nepodarilo zvíťaziť, ale na druhej strane sme veľmi radi, že sa nám podarilo dostať až tak ďaleko, keďže celý turnaj sme odohrali iba s jedným striedajúcim hráčom. Napriek tomu sú však naše dojmy z turnaja veľmi dobré. Tento turnaj má každým rokom vyššiu a vyššiu futbalovú úroveň a takisto aj atmosféra je úžasná. Tým, že tu prichádzajú aj Rusíni z iných miest, či dokonca iných krajín, máme možnosť nadväzovať aj nové priateľstvá,“ vyslovil svoje dojmy z turnaja Svidníčan Daniel Vaňko. Bronzovú medailu si odniesli hráči z tímu TJ Dujava Chmeľová, ktorí v boji o tretie miesto zdolali tím Pusinky od Svidníka.

(lj)


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk