V KUKOVEJ SÚŤAŽILI DOBROVOĽNÍ HASIČI V NOCI

V noci z 20 na 21. júla sa v obci Kuková uskutočnil už 5. ročník „Nočnej súťaže hasičských družstiev“ a tento rok sa súťažilo o „Kukovský pohár“. Pred začiatkom požiarnych útokov nastúpilo 23 družstiev v 3 kategóriách (ženy, muži do 1500 cm3 a muži nad 1500 cm3).

Súťaže sa zúčastnili dobrovoľní hasiči nielen z nášho okresu, ale aj z tých vzdialenejších (napr. DHZ-ká z obcí Čičarovce, Plaveč, Červenica pri Sabinove, Lesíček, Demjata, Veľký Slivník, Bystré, ale aj z mesta Gelnica). Okrem návštevy delegátov z Územnej organizácie Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky (DPO SR) Stropkov/Svidník sme prijali aj vzácnu návštevu a to pána Ing. Juraja Hrehorčáka, riaditeľa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR – tzv. 155-ky. Na rozdiel od minulých ročníkov bola tohtoročná akcia obohatená o lepšiu vizuálnu a technickú stránku. Pri odštartovaní každého tímu na požiarny útok sa vypustili chrliace ohne. Takisto aj LED podsvietenie trate vytvorilo skvelú nočnú atmosféru súťaže. Mali sme zabezpečené ozvučenie od WM AUDIO firmy a kvalitný priamy prenos celej súťaže na YouTube. Podľa portálu HasičskýŠport.TV to bol doposiaľ ich najsledovanejší prenos! „Po takých vynikajúcich ohlasoch sme si povedali, že celá tá príprava a to nasadenie, rozhodne stáli za to,“ hovoria nadšene hlavní organizátori z DHZ KUKOVÁ „A“, Martin Šoltýs a Matej Bakalár.

TRIUMFOVALI HASIČI Z RASLAVÍC A ČIČAROVIEC

Tento rok sa súťažilo na jeden požiarny útok, ktorý bol rozhodujúci, pretože tí najlepší z neho postúpili do SUPERFINÁLE a v niektorých prípadoch rozhodovali doslova stotiny. Prišli aj komentátori Marek a Fero, ktorí celý ten priebeh súťaže a hlavne útokov skvele a vtipne okomentovali. Taktiež sa súťažilo aj o takmer 90 cm vysoké putovné poháre v oboch mužských kategóriách a okrem toho boli oceňovaní aj najrýchlejší „prúdari“. Víťazstvo v ženskej kategórií si odniesli hasičky z Raslavíc pred Harhajom a Radomou. V mužskej kategórií do 1500 cm3 triumfovali Čičarovce pred Kukovou „B“ a Gelnicou. Kategóriu mužov nad 1500 cm3 ovládli Raslavičania pred hasičmi z Bystrého a Svidníka. Čo sa týka hudobného programu, skupina REUNION odohrala svoj koncert po vyhodnotení súťaže a vzápätí to po nich prevzal DJ DANNY WHITE, ktorý hraním hudobných mixov roztancoval ľudí do svitania nového dňa. „Súťaž prebiehala hladko, avšak trochu nás potrápilo nevyspytateľné júlové počasie, ktoré nám narobilo „šarapatu“ s elektrinou, ale všetko sa dalo promptne do poriadku. Táto súťaž by sa tak nevydarila, keby nebolo sponzorov a ich finančnej podpory alebo podpory v podobe zapožičania alebo darovania ich produktov. Ďakujeme preto obci Kuková, PO CAR, Biba Prešov Školiace stredisko KKV, DetailKing, Štefan Bača Stavebniny, Odťahová služba TOMI, WeCko Servis, Lige, rozhodcom a všetkým tým, ktorí sa akokoľvek podieľali na príprave a organizácii tejto súťaže. Pevne veríme, že na ďalší rok to ešte o niečo vylepšíme,“ dodali s úsmevom organizátori súťaže Martin a Matej.

Annamária Haľková


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk