ŠPORTOVÝ DEŇ OTCOV A DETÍ S PREZENTÁCIOU VÝTVOROV LETNÝCH TVORIVÝCH DIELNÍ V NIŽNOM KOMÁRNIKU

Letné tvorivé dielne sa v našej obci konali od 8. do 12. júla 2019 pod záštitou KultMinor – Fondu na podporu kultúry národnostných menšín. Diela, ktoré počas týchto dní naše detičky vytvorili, boli následne prezentované na Športovom dni otcov a detí, ktorý sa uskutočnil 27. júla na obecnom ihrisku. Oteckovia súťažili vo varení gulášu a deti si zasúťažili v behu vo vreci, hode loptičkou do vedra, behu okolo stoličiek a hode kruhom.

Absolvovali aj maľovanie na tvár, o ktoré sa postarali dievčatá z obce. Náladu nám spríjemňovala hudobná skupina Gipsy Sontex z Nižného Komárnika. Všetky deti dostali veľký balíček sladkostí a oteckovia darček. Takisto sme mysleli aj na výhercov gulášu, ktorí boli odmenení dobrou fľašou pálenky. V závere podujatia si svoje sily vo futbale zmerali oteckovia proti deťom. Pozvanie na túto akciu prijali aj poslanec PSK Ján Hirčko a predseda OR SNS Mgr. Jaroslav Olejár, ktorí si aj zasúťažili. Touto cestou by som chcela poďakovať aj sponzorom: poslancovi PSK Jánovi Hirčkovi, predsedovi OR SNS Jaroslavovi Olejárovi, podnikateľovi Dávidovi Dunčákovi, starostke obce Pstriná PhDr. Anne Mihálikovej a všetkým občanom, ktorí pomohli pri organizovaní tejto akcie.

Jana Leščišinová


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk