Putovanie za minulosťou

Základná organizácia Únie nevidiacich a slabozrakých vo Svidníku, ktorá združuje zrakovo postihnutých členov svidníckeho a stropkovského okresu sa vybrala spoznávať svoj kraj. Pred mesiacom navštívili starobylú Levoču a pokračovali návštevou Krásneho brodu.

 Na toto miesto ich priviedla legenda o nevidiacom mužovi, ktorý sa tam uzdravil a na jeho pamiatku tam bol postavený kláštor (Monastyr). Dnes už sú z neho len ruiny ale pri nich stojí krásna cerkva, kde nám odslúžil svätú liturgiu otec Vladimír Turčanik a kantoroval mu známy redaktor Dávid Palaščák. Po skončení liturgie sme si zobrali posvätenú vodu a pokračovali v ceste do Humenného.

V Humennom nás čakal chutný obed, po ktorom sme sa presunuli na návštevu Humennského zámku. Členovia, ktorí ešte majú zbytky zraku obdivovali krásu komnát tohto kaštieľa a mali z toho veľký zážitok. V ten deň síce pršalo ale to ich neodradilo  prejsť sa aj mestom. Domov sa vracali natešení z výletu, obohatení o nové zážitky a už teraz sa tešia na ďalšie potulky.

Tieto výlety sa mohli uskutočniť vďaka sponzorom, s ktorými  máme dlhoročnú dobrú spoluprácu: MsÚ Svidník, MsÚ Stropkov, Pani Nataša Vargová, Pán poslanec Ján Hirčko, Podduklianske novinky, Týždenník Dukla, Stropkovské spektrum. Bez ich pomoci by sa nám veľmi ťažko pracovalo a preto im patrí veľké Ďakujem.

 

Naďežda Muščíková

Predsedníčka ZO ÚNSS Svidník


Autor: redakica

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk