VÝCHODOSLOVENSKÉ DERBY PRE HOSTÍ

Svidnícka športová hala bola v sobotu zaplnená do posledného miesta. Hralo sa v nej extraligové východoslovenské derby, ktoré držalo v napätí všetkých skoro dve a pol hodiny.

V úvode prvého setu boli úspešnejší hostia, ktorí sa dostali do dvojbodového vedenia – 3:5. Slávia však dokázala stav setu zvrátiť (13:9) a aspoň jednobodové vedenie si udržiavala až do stavu 19:19. V závere setu hostia opäť odskočili na rozdiel dvoch lôpt (21:23), ale po oddychovom čase domácich sa skóre vyrovnalo. Za stavu 24:24 po úspešnom útoku Tatarenka a dvojbloku Slávie domáci uhrali prvý set. Aj v tom druhom boli najprv vo vedení hostia, no domáci ich náskok vyrovnali. No od stavu 13:13 už viedli iba Košičania a na zisk setu využili druhý setbal. Rovnako vyrovnaný bol aj tretí set. Tentoraz išla do vedenia Slávia, ale hostia trojbodový náskok domácich postupne znižovali. Od stavu 15:15 sa dostali do vedenia a svoj náskok už z rúk nepustili a dostali sa do vedenia 1:2 na sety.

V poradí štvrtý set bol z pohľadu diváka najdramatickejší. Od jeho úvodu sa súperi ťahali o každý bod. V jeho závere domáci vyhrávali o dva body (20:18), Košičania však dokázali otočiť na 21:24 a mali k dispozícii tri mečbaly. Tréner Slávie zariskoval, namiesto Hriňáka poslal na palubovku Vitka a práve pri jeho podaniach Svidníčania mečbaly odvrátili a nakoniec set získali vo svoj prospech.

V tajbrejku každý chvíľku ťahal pílku, no ostrejšia bola napokon na strane hostí. Za stavu 10:10 išli do vedenia a to si už nenechali vziať.

Tréner Slávie Peter Tholt nám po stretnutí povedal: „Že sme tento súboj prehrali, to je jedna vec. Mňa však zaujíma aký výkon sme podali. Určite náš výkon nebol taký, aký som si predstavoval. Ak chceme byť úspešní musíme na domácej pôde podať lepší výkon. Oproti súperovi sme zaostávali vo všetkom. Dnešný náš výkon ozaj nebol dobrý.“

Edymax extraliga mužov – základná časť - 7. kolo TJ Slávia Svidník – VK KDS Šport Košice 2:3 (24, -22, -20, 26, -12)

Zostava Svidníka: J. Hriňák 2, Fedorenko 27, Macko 9, Pietrzak 21, Tatarenko 11, Matušovský 12, libero S. Paňko (R. Vitko 1, Marjov 0)