MESTO SVIDNÍK ŽILO PREDVIANOČNÝMI TRHMI

Od štvrtka do soboty (7. – 9. novembra) sa v našom meste uskutočnil už 29. ročník predvianočných predajných trhov.

Vo Svidníku sa koncom minulého týždňa zišli predajcovia či remeselníci nielen z celého Slovenska, ale aj z okolitých krajín, aby Svidníčanom ponúkli svoj široký sortiment od oblečenia, cez ručne vyrobené dekorácie, až po pochutiny najrôznejšieho druhu. Okrem stánkov, ktoré sa tiahli pozdĺž celej pešej zóny, sa mohli všetci účastníci tešiť aj na kultúrny program, v ktorom sa vo štvrtok predstavila skupina Svidníčanka, študenti z Litvy, Nórska a Poľska v rámci programu Erazmus+ a svoje triky takisto predviedla aj mladá psičkárka Marianna Marusinová spoločne so svojou fenkou Airou.

Piatok na pódiu patril mažoretkám z tanečného klubu Svitan a skupine Bank-band, ale takisto aj sadeniu stromčekov. V sobotu sa predviedli svidnícki dobrovoľní hasiči a v rámci programu aj Svidnícki heligonkári. Žiaľ tohtoročným trhom príliš neprialo počasie, ktoré sa síce počas štvrtku zaobišlo bez dažďa, no v piatok popoludní výrazne spŕchlo.

(lj)


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk