Deti zo ZŠ Komenského sa učili lyžovať vo Vernári - Studničkách

Tretí januárový týždeň, v dňoch od 20. do 24. januára, sa žiaci 7.A a 7.B triedy Základnej školy na Ulici Komenského vo Svidníku, zúčastnili lyžiarskeho  výcvikového kurzu v lyžiarskom stredisku Vernár – Studničky.


Lyžiarske stredisko Vernár – Studničky sa nachádza asi 500 m od obce Vernár, na rozhraní Nízkych Tatier a Slovenského raja, 18 km južne od mesta Poprad (smer Rožňava). Lyžiarske svahy ľahkej a stredne ťažkej úrovne nám ponúkli skvelú lyžovačku pre náročných lyžiarov aj začiatočníkov. V stredisku sú vybudované 3 lyžiarske vleky. Zjazdovky boli pravidelne upravované pásovými vozidlami.

Prvý deň, po rozdelení podľa lyžiarskych schopností, boli vytvorené štyri lyžiarske družstvá. Vlastne, dve lyžiarske a dve úplne nelyžiarske. Druhý deň nás zobudilo slniečko, ktoré pomaly vykúkalo spoza stromov. Takto nás zobúdzalo každý deň.

Po príchode na svah, boli pocity rôznorodé. Radosť a zároveň strach, ako to dáme. Veď, poniektorí z nás si nedokázali ani lyžiarky obuť, a nie ešte lyže. Aj žiaci, ktorí si v pondelok prvýkrát obuli lyžiarky a postavili sa na lyže, v piatok zlyžovali zjazdovku, dokonca sa zúčastnili i pretekov. Tí, ktorí lyžovať vedeli, vďaka trpezlivým a skúseným učiteľom - inštruktorom, si zdokonalili svoje lyžiarske štýly.

Ubytovanie a stravovanie sme mali zabezpečené v hoteli Studničky. Strava bola chutná, ubytovanie bolo čisté a útulné. Personál hotela bol milý a ústretový. Každý deň sme okrem lyžovania mali rôzne aktivity a prechádzky. Mali sme aj diskotéku, na ktorej sme sa dosýta vytancovali a zabavili. Samozrejme, nechýbala ani každodenná ranná rozcvička pred hotelom na čerstvom vzduchu. Čas strávený s našimi učiteľmi bol tak trochu výnimočný pre nás všetkých. Spoznali sme, že okrem toho, že veľa vedia, majú aj zmysel pre humor. Tak nachvíľu nám nahradili našich rodičov a svoju rolu zvládli dokonale. Všetci sme sa vrátili zdraví, šťastní, plní zážitkov a získali sme novú lásku – lásku k lyžovaniu. V priebehu týždňa sa nám podarilo absolvovať všetky aktivity, ktoré boli naplánované našimi učiteľmi. Vďaka tomu sa všetci naučili lyžovať a získali pozitívny vzťah k tomuto športu.                                                                                                      

Dúfam, že aj učitelia, podobne ako my žiaci, si z tohtoročného lyžiarskeho kurzu odniesli nielen pocit zodpovednosti, ktorý za nás mali, ale aj príjemné zážitky s nami. Touto cestou by sme sa my, žiaci 7.A a 7.B triedy, chceli poďakovať všetkým, ktorí sa o nás počas lyžiarskeho kurzu starali – učiteľom, inštruktorom, zdravotníčke a personálu hotela. Ďakujeme, boli ste super.

Rastislav Vateha a Gabriela Galajdová, 7.a


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk