Centrálna expozícia Vojenského historického múzea vo Svidníku znovu otvorená. Vyhliadková veža sa začína rekonštruovať.

Vyhliadková veža sa začína rekonštruovať

 

Vyhliadková veža na Dukle v katastri obce Vyšný Komárník je obľúbenou turistickou destináciou. Z prevádzkových a investičných dôvodov bude v období od 6.mája do 30. júna 2020 pre verejnosť uzavretá. Investície sa týkajú rekonštrukčných prác nevyhnutných nielen pre zabezpečenie základných služieb a komfortu pre návštevníkov objektu Vyhliadkovej veže na Dukle, ale aj pre jeho bezpečné a hospodárne využívanie, pričom v konečnom dôsledku nepochybne nemalou mierou prispejú k jeho celkovej modernizácii a k jeho ešte väčšiemu zatraktívneniu v očiach návštevníkov a širokej verejnosti vôbec.

 

Na Slovensku sa postupne uvoľňujú opatrenia súvisiace s pandémiou COVID – 19. Na základe toho sa 8.mája spustilo otvorenie centrálnej expozície Vojenského historického múzea vo Svidníku pre verejnosť. Vstup do vnútorných priestorov centrálnej expozície Vojenského historického múzea vo Svidníku bude umožnený jednolitvcom alebo skupinám osôb (maximálne do 5 osôb) len s prekrytými hornými dýchacimi cestami (napríklad rúško, šál, šatka, atď...). Pri vstupe do vnútorných priestorov expozície Vojenského historického múzea vo Svidníku sa bude od návštevníkov vyžadovať aplikovanie dezinfekcie na ruky.

Zdroj a foto:  web stránka Vojenského historického ústavu

 

-pk-


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk