MAJÁLES V SENIOR DOME SVIDA VO SVIDNÍKU

„Učiteľka tanca ma naučí, ako dámy držať v náručí. No a postačí len málo slov, keď sa v rytme tanga vznášam s ňou.“

U nás určite nikto nepotreboval najskôr navštíviť hodiny tanca, aby potom mohol na majálese ohurovať svojím tancom. U nás tancuje každý, koho aspoň trocha nohy poslúchajú. V dnešnej, pre nikoho ľahkej dobe sme sa po dlhom uvažovaní a zvažovaní, predsa len rozhodli aj tento rok usporiadať tradičnú májovú zábavu, majáles. Chceli sme aj takýmto spôsobom odľahčiť i spríjemniť časy, ktoré momentálne prežívame. Všetko  sa to konalo vo štvrtok 21.mája za prísnych bezpečnostných a hygienických podmienok, medzi ktoré patrilo aj to, že sa majálesu nemohol zúčastniť nikto „zvonku“, teda nemohli prísť priatelia, ani rodinní príslušníci našich klientov. Takže to bol netradičný - tradičný majáles. Vo vyzdobenej sále boli pripravené koláčiky, víno i sladké ovocie, či chutné chlebíčky. Hudba hrala na počúvanie i do tanca. Počas prestávok spieval miestny spevácky zbor, alebo sa cibrila pamäť, pozornosť i šikovné ruky pri rôznych vedomostných a spoločenských hrách. A samozrejme, opäť tradičná aj očakávaná tombola.

Rok 2020 sa hrubými písmenami píše do svetových kroník. No nie sú to veselé správy. Tak snáď aspoň táto bude jedna z mála tých, ktoré potešia a vyčaria úsmev, tak ako potešila našich klientov v Senior dome Svida vo Svidníku.

Senior dom Svida


Autor: redakcia

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk